20.06.2011

McDonald´s Corporation ukázal výsledky

Světová jednička s rychlým občerstvením prosperuje zejména na nových trzích Asie a Afriky.

Nadnárodní společnosti McDonald´s Corporation vzrostly tržby o 3,1 % v období od května 2010 do května 2011. Původně však analytici očekávali, že prodej bude vyšší o 3,6 %. Vycházeli přitom z dat za předešlé období, která ukazovala nárůst o 4,8 %. Výsledky se týkají výše tržeb pouze u těch restaurací McDonald´s, které fungují déle než 13 měsíců.

mcdonalds provozovna zvenci

V České a Slovenské republice se McDonald´s soustředí především na modernizaci stávajících restaurací a zavádění kavárenského konceptu McCafé.

Restaurace s rychlým občerstvením nejvíce těžily z trhů v Asii, na Středním východě a v Africe. Tamní zákazníci v nich utratili o 4,3 % více peněz oproti předchozímu roku. O něco méně úspěšné výsledky hlásí USA, které vykazují trend mírně klesajících tržeb již několik let po sobě. Také v Evropě se očekávalo zvýšení tržeb o 4 %, ale konečné skóre se ukázalo ve výši 2,3 %.

Chief Operating Officer, Jim Skinner, k výsledkům uvedl: „Ačkoliv se může zdát, že na evropském a americkém trhu neprosperujeme dle očekávání, opak je pravdou. Právě zde modernizujeme naše restaurace, soustředíme se na nabídku zdravějších jídel a nápojů a zavádíme nový koncept kaváren pod značkou McCafé. Rovněž rozvíjíme aktivity podporující dostupnost naší značky zákazníkům po celém světě.“

Společnost McDonald´s Corporation nyní hledá způsoby, jak zajistit zvýšení prodeje. V některých evropských restauracích proto zavedla elektronický systém pro podávání objednávek, který může snížit transakční čas o 3 až 4 sekundy.

V Česku na Slovensku provozuje McDonald´s, který je ikonou franchisingu, na 60 franchisových restaurací.

Více informací o franchise McDonald´s získát níže v Katalogu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank