07.07.2011

Bezdotyková franchisa

Bezdotyková myčka aut Auto SpA si chce podmanit polský trh. Svým partnerům nabízí financování investic do franchisy.

Auto SpA, společnost působící na polském trhu v oboru mytí aut, funguje již od roku 2008. Myčky Auto SpA jsou umístěny u supermarketů, včetně největších hypermarketů Tesco.

Auto SpA myčka aut u Tesco

První myčka Auto SpA byla otevřena v roce 2009. V současné době společnost spravuje 17 vlastních provozoven a zaměřuje se na rozšiřování franchisové sítě.

Auto SpA za dva měsíce podepsala 5 franchisových licencí. Jako první budou moci využívat služeb zákazníci v hypermarketech Tesco v Katovicích a Chorzowě. Další myčka bude postavena ve Varšavě a Bytomi.

Intenzivní tempo, kterým pokračuje vývoj franchisové sítě Auto SpA, je možné také díky financování, které společnost poskytla svým partnerům. Na polském trhu franchisingu je to první případ, kdy poskytovatelem půjčky - úvěru je sám franchisor. Franchisant musí disponovat 30 % vlastních finančních prostředků. "Atraktivně nastavené podmínky vůči našim partnerům jsou často rozhodujícím faktorem o koupi ne jedné, ale rovnou dvou licencí najednou,“ říká Sławomir Decewicz, generální ředitel společnosti Auto SpA.

Nové pobočky budou vznikat nejen ve spolupráci s britským obchodním řetězcem, protože firma chce zahájit spolupráci i s jinými hypermarkety. Do konce roku plánuje otevřít až 60 myček, polovina z nich bude provozována v rámci franchisy.

Zatím se společnost nevyjádřila, zda plánuje vstoupit také na český trh. Každopádně by se služba bezdotykového mytí aut stala přidanou hodnotou obchodních center či hypermarketů.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank