11.07.2011

Fúze dvou realitních franchis

Nadnárodní franchisová realitní síť Coldwell Banker se spojila s českým realitním konceptem Union Partners.

Na českém realitním trhu dochází ke strategickému spojení roku. Pod křídla nejstarší realitní franchisové sítě na světě Coldwell Banker přechází česká realitní síť Union Partners. Realitní kanceláře Union Partners se stanou součástí Coldwell Banker v České republice a posílí tak řady franchisových poboček této značky u nás.

Coldwell Banker pražská pobočka zvenčí

Kanceláře Union Partners v brzké době čeká nový kabát v podobě rebrandingu dle korporátních požadavků Coldwell Banker.

Coldwell Banker je franchisová realitní síť, která byla založena v roce 1906 v San Francisku. Díky své více než stoleté historii je nestarší realitní sítí na světě. V současné době působí v 50 zemích světa a pracuje s více než 100 000 realitními makléři. Je průkopníkem a inovátorem ve využívání moderních technologií k prezentaci nemovitostí například na videokanálu YouTube.

V České republice působí od května roku 2010 jako čistá franchisa. Oproti tomu Union Partners je ryze česká realitní franchisová síť, která vznikla v roce 2007 a disponovala znalostmi specifik českého trhu. "Principy a vize českého konceptu Union Partners, které vychází především ze znalosti místního trhu, přispějí k dalšímu posílení a rozvoji mezinárodní značky Coldwell Banker na českém trhu," míní Lukáš Illek, který v Union Partners zastával funkci marketingového ředitele a který přejde do managementu Coldwell Banker.

„Spojení s Union Partners je dalším důkazem upevňování pozice Coldwell Banker po roce působení na českém realitním trhu. Tím, kdo na tomto spojení nejvíce vydělá, bude především koncový klient a franchisanti. Což jsou naše priority,“ říká Petr Král, prezident a CEO společnosti. Díky tomuto svazku zvyšuje Coldwell Banker po roce a měsíci svého oficiálního působení v České republice počet svých franchisových realitních kanceláří na 22. Dále počet specialistů na reality se zvýšil téměř na stovku a počet obchodovatelných zakázek se vyšplhal k 1 500.

Díky tomuto strategickému spojení tak společnost očekává nové příležitosti v v regionech, kde dosud své kanceláře neměla. Zároveň dojde k synergickému efektu díky skloubení systémů a technologií nadnárodní realitní sítě a zkušeností Union Partners s tuzemským realitním trhem a jeho specifiky.

„K rozhodnutí spojit obě společnosti dohromady jsme dospěli mimo jiné také kvůli společným hodnotám, obchodním principům, přístupu ke klientovi a soustředění na české realitní potřeby, jež obě společnosti vyznávají,“ pochvaluje si fúzi Lukáš Illek.

Realitní makléři Union Partners projdou školeními o systémech práce a procesech v Coldwell Banker University, tak aby mohli co nejdříve rozšířit řady stávajících specialistů na reality.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank