15.08.2008

100 licencí pro RE/MAX

Realitní společnost chce do konce roku dalších 30 smluv

Nadnárodní realitní společnost RE/MAX na konci července podepsala 100 franchisovou smlouvu na otevření nové pobočky. Do konce roku přitom plánuje podepsat ještě dalších 30 licencí. „Kancelář s pořadovým číslem 100 má název RE/MAX Diamond a bude otevřena v Praze,“ uvedla firma v tiskové zprávě. V Praze již má RE/MAX 27 poboček.

Kancelář RE/MAX je k mání za 250 - 600 tisíc korun podle lokality.

Do konce roku 110 poboček

Síť RE/MAX, která působí na českém trhu od roku 2005, v současné době tvoří přes 80 poboček ve více než 40 městech. Nově otevírala kanceláře například v Českých Budějovicích, Ostravě a Teplicích. Firma podle dřívějšího vyjádření přitom otevírá 2-3 pobočky měsíčně. Do konce roku chce tak RE/MAX mít otevřeno na 110 kanceláří.

Licence už za 250 tisíc

Licenci RE/MAX lze získat za 250 až 600 tisíc korun v závislosti na lokalitě. Další náklady na zařízení pobočky se pohybují od půl do dvou milionů korun. Smlouva se uzavírá na dobu pěti let. V mnoha případech ale otevírá RE/MAX i několik poboček v jednom městě.

V realitách přituhuje

V sektoru realit v poslední době přituhuje a týká se to i franchisových řetězců. Na trhu již působí většina světových hráčů. Do franchisových sítí se sdružují i některé domácí realitní kanceláře. Podle odborníků je do budoucna možné očekávat postupné slábnutí pozic regionálních realitních kanceláří.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank