19.07.2011

Podnikání s pravou pizzou

Forty´s Pizza® je ryze český koncept, který chce do konce roku otevřít další 2 franchisové pobočky.

Forty´s Pizza® vznikla před šesti lety v Olomouci. Prví rok působení fungovala výhradně jako rozvážková služba, poté zamířila do centra města s cílem nabídnout nejen rozvoz pizzy zdarma, ale i prodej přes ulici. Dva roky po založení, v září 2007, otevřela druhou pobočku v Prostějově, v těsné blízkosti centra. V roce 2009 byly otevřeny pobočky v Brně a Přerově a rok poté dvě pobočky v Ostravě a jedna v Prostějově.

V současné době provozuje Forty´s Pizza® 6 vlastních poboček a jednu franchisovou v Hradci Králové.

„Naším cílem je poskytnout zkušenosti formou franchisové spolupráce dalším zájemcům a stát se jedničkou v rozvozu pizzy v České republice. V plánu je, že do konce tohoto roku zprovozníme nejméně dvě pobočky na principu franchising,“ říká Jakub Šlezar, jednatel společnosti Forty´s Pizza, s.r.o., která značku Forty´s Pizza® provozuje.

Jak dále Šlezar uvedl, stávající franchisant v Hradci Králové uvažuje o otevření další pobočky. Pod touto značkou může začít podnikat jak nováček v oboru, tak také majitelé zavedených pizzerií, kteří se chtějí připojit k síťovému podnikání a benefitovat z jeho výhod.

Obchodní partner, který se k síti připojí, zaplatí za licenci 100.000,- Kč. Uspořádání a vybavení provozovny stojí kolem 1 mil. Kč a jeho výše se odvíjí od umístění a vybavení prostoru. Průběžné poplatky se pohybují mezi 7 – 10 % z obratu a smlouva se uzavírá na 5 let.

Podrobnější informace naleznete v Katalogu franchis.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank