01.08.2011

Podnikání se zábavou

Zábavné fotokabinky od společnosti FOTOLOOK míří na český trh. Nabízejí podnikatelskou příležitost formou partnerství.

Slovenská společnost FOTOLOOK, s.r.o., je provozovatelem a exkluzivním distributorem zábavních fotokabinek americké společnosti FANTASY ENTERTAINMENT, která v USA provozuje na 3 000 fotokabinek a je lídrem na trhu v tomto segmentu. Na slovenském trhu působí od roku 2009 a se svým konceptem v 12 nákupních centrech obsadila již většinu tamního trhu. Nyní hledá partnery pro rozšíření tohoto konceptu v evropských zemích včetně České republiky. V Česku plánuje otevření minimálně 30 partnerských provozoven - fotokabinek.

fotolook kabinka černá

Zábavné kabinky FOTOLOOK jsou obzvlášť oblíbené zejména v obchodních centrech, kinech, na turistických místech, v zoologických zahradách, muzeích, větších restauracích a barech zábavních parcích, aquaparcích a na mnoha jiných místech s vysokým pohybem lidí.

Fotokabinky představují novou podnikatelskou příležitost s možností hlavního i vedlejšího příjmu. „Obchodní výsledky z trhů ukazují, že i navzdory všudypřítomným digitálním fotoaparátům je originální služba zábavných fotokabinek oblíbená mezi různými věkovými skupinami, jako jsou teenageři, rodiny s dětmi, turisti a podobně,“ uvádí některé cílové skupiny Dalibor Žofčín, obchodní ředitel společnosti FOTOLOOK, s.r.o.

Dle vyjádření ředitele podnikání s fotokabinkami vyžaduje minimum času a starostí. Stačí si vyčlenit tři až pět hodin měsíčně na doplnění fotopapíru a tonerů a průběžnou údržbu. Od partnerů firma nepožaduje žádné platby za franchisovou licenci ani si neúčtuje procenta z tržeb. Partner zaplatí pouze jednorázový poplatek za kabinku a fotopapír. Velkost investice se odvíjí od počtu zakoupených kabinek. Obecně ale platí, že investice do jedné kabinky činí 12 500 USD (bez DPH), k tomu se připočítá cena za dopravu z USA a cena za fotopapír. Návratnost investice je již od šesti měsíců provozu.

„Náš koncept se rychle šíří, získali jsme první partnery z Česka a Polska, například slovenský partner spustil provoz v Aquaparku Tatralandia. Při vhodném umístění čtyř nebo pěti fotokabinek lze očekávat čistý zisk ve výši okolo 1 mil. Kč ročně. Nejdůležitějším faktorem výnosnosti je výběr vhodné lokality a správné umístnění zařízení, s čímž partnerům samozřejmě rádi pomůžeme. Výhodou našeho byznysu je, že bez výdajů na reklamu a marketing se jeho obliba začíná rychle šířit mezi zákazníky. Zároveň dává příležitost pro spolupráci s místními nájemními jednotkami v obchodních centrech ve formě reklamy, která může být umístněna jak na fotkách, tak také na samotné kabince," dodává Dalibor Žofčín. Kromě toho bude služba již brzy dostupná také v multiplexech.

Fotokabinky skýtají potenciál také v propojení s internetem. Firma plánuje, že spustí v koordinaci s americkými partnery projekt Blababooth, který umožní přístup k fotografiím i v jejich elektronické podobě. Zákazník je tak bude moci posílat e-mailem, sdílet na sociálních sítích a podobně.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank