06.06.2012

Klání podnikatelek začíná

Majitelky českých firem se mohou hlásit do soutěže Ocenění českých podnikatelek. Vítězky budou známy v listopadu.

Od úterý 5. června mohou české ženy – podnikatelky, které jsou 100% majitelkami firem s více než 10 zaměstnanci působících na trhu nejméně čtyři roky, změřit své úspěchy v 5. ročníku soutěže Ocenění českých podnikatelek. Podnikatelky se utkají ve třech kategoriích, a to malá, střední a velká společnost. V rámci soutěže jsou dále udělovány také Cena GE Money Bank pro Výjimečnou podnikatelku, cena za Výjimečný růst MasterCard a letos nově Cena za inovativní řešení Allianz. V rámci té chce Allianz ocenit ženy za nové metody a procesy, které implementují ve svých společnostech, čímž zvyšují jejich úspěšnost.

tiskova konference Oceneni ceskych podnikatelek

Kandidátky na účast v pátém ročníku vybrala z databáze společnost CCB - Czech Credit Bureau. Po prověření 11 321 firem prošlo kritérii soutěže 340 společností, které se budou moci přihlásit k letošní účasti.

Projekt vyvrcholí na začátku listopadu slavnostním galavečerem spojeným s vyhlášením vítězek v jednotlivých kategoriích. „Naplňuje mě osobní radostí, že jsme za pět let dokázali díky soutěži obsáhnout skupinu téměř 54 tisíc firem, které odpovídají kritériím soutěže a osobně jsme hovořili s 1.200 společnostmi s nejlepšími výsledky. Věřím, že díky příležitostem, které ženy podnikatelky díky soutěži mají, pomáháme rozvíjet jejich podnikání a především uvědomovat si jejich vlastní úspěchy,“ říká jedna ze zakladatelek projektu Helena Kohoutová, ředitelka Agentury Helas.

Soutěž byla založena v roce 2008. Jejím cílem je podpora českých žen, podnikatelek. Umožňuje ocenit ženy jako osobnosti a poukázat na významné projekty nebo inovace v různých oborech, které české firmy pod jejich vedením přinášejí na český nebo evropský trh. Klade si zároveň za cíl vyzdvihnout a šířit úspěchy žen dosažené v podnikání při respektování nepsaných mravních norem vzájemného obchodu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank