20.06.2012

Vítězem strojírenská firma

Štikou českého byznysu za rok 2011 je CNC Chomutov. Porotci ocenili celkem 14 společností ze všech krajů republiky.

Již osmý ročník soutěže Štiky českého byznysu zná své vítěze. První místo obsadil malý podnik z Ústeckého kraje CNC Chomutov zabývající se obráběním tyčí, trubek a odlitků. Druhá skončila stavební firma ING-BRNO a třetí potravinářská společnost Almeco z Úval. „Štika je nejznámější dravá ryba vyskytující se ve většině našich revírů. Dorůstá poměrně velkých rozměrů, rychle roste a je schopna lovit i značně velkou kořist. A takové jsou i „Štiky českého byznysu“,v naprosté většině malé a střední podniky, chytré, rychlé, pružné, dravé a úspěšné," říká Eva Svobodová, generální ředitelka Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

stiky ceskeho byznysu vitezove

Mezi společnostmi, které ovládly prvních deset příček žebříčku, převládají podniky zabývající se výrobní činností, následované firmami, jež se soustředí na velkoobchod.

Žebříček je podle organizátora soutěže společnosti Coface Czech unikátní tím, že po prvotní kvalifikaci v celkovém hodnocení nehraje žádnou roli velikost podniku. Na předních místech se tak mohou umístit i méně známé menší firmy. Hodnocení navíc není zároveň zatíženo žádnou individuální volbou, opírá se jen o objektivní ekonomické ukazatele.

Soutěž je otevřená pro všechny firmy registrované v Obchodním rejstříku ČR vyjma firem, které mají obor podnikání v oblasti zbrojní výroby nebo v oblasti výroby a distribuce paliv. Dalšími kritérii zařazení do žebříčku jsou dosažené ekonomické výsledky po sobě následujících 3 let (např. v roce 2012 se vyhlašují výsledky za roky 2009-2010-2011), obrat vyšší než 10 milion EUR ročně v každém hodnoceném roce, alespoň jeden kladný hospodářský výsledek a schopnost společnosti dostát svým závazkům. „Průzkum, který jsme si nedávno udělali mezi českými podnikateli, ukázal, že více než polovina z nich letos očekává růst své firmy. I když to tedy z novinových titulků není někdy patrné, řadě tuzemských firem se daří a je potřeba tyto dobré příklady ukazovat a oceňovat,“ říká David Borkovec, partner PwC Česká republika. Tisková konference a setkání poroty proběhlo v Hotelu Grand Majestic Plaza v Praze.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank