18.10.2012

Štikou byznysu je Tescan

Společnost Coface Czech představila vítěze 9. ročníku prestižního ekonomického žebříčku Štiky českého byznysu.

Absolutním vítězem je brněnská společnost Tescan, která patří mezi světové dodavatele přístrojové techniky a vědeckých zařízení. Společnost vytvořila celosvětovou prodejní síť a dodala více než třináct set mikroskopů uživatelům v téměř 60 zemích světa. Druhá příčka patří společnosti Viscofan CZ, která je současně i vítěznou štikou Jihočeského kraje. Firma je součástí španělské skupiny Viscofan Group, největšího světového výrobce umělých střívek určených zejména pro masný průmysl. Na třetím místě pak najdeme společnost s více než devdesátiletou tradicí, ETD Transformátory, dnes již jediného výrobce výkonových transformátorů na území České republiky a Slovenska s úplným vlastním know-how a odpovídajícím výrobním zázemím a certifikovanými zkušebnami.

winners price stiky ceskeho byznysu

Ocenění Štiky českého byznysu založila společnost Coface Czech počátkem roku 2005 s cílem identifikovat české podniky rostoucí s dobrými výsledky hospodaření a dobrou úrovní likvidity a finanční stability.

“Pro 9. ročník Štik českého byznysu jsme vycházeli ze záznamů naší databáze o zhruba 700 tisících firem, které jsou registrované v obchodním rejstříku. Nicméně kvůli nízkému počtu zveřejněných účetních závěrek bylo dále jen zhruba 80 tisíc firem vhodných k dalšímu zpracování podkladů z pohledu finanční analýzy, která je nutnou podmínkou pro sestavení žebříčku štik,“ řekl country manager skupiny Coface v České republice Martin Růžička s tím, že dále firma použila vstupní kritéria pro hodnocení jako velikost obratu, předmět činnosti a po výpočtu indexu 1000 výběr zúžila na 2500 společností. Z těch nakonec Coface Czech vybral a sestavil žebříček 140 nejlépe hodnocených firem ve 14 krajích České republiky.

Žebříček je otevřený pro všechny firmy registrované v Obchodním rejstříku ČR vyjma firem, které mají jako předmět podnikání obor v oblasti zbrojní výroby nebo v oblasti výroby a distribuce paliv. Dalšími kritérii zařazení do žebříčku jsou dosažené ekonomické výsledky po sobě následujících tří let, obrat vyšší než 10 milionů eur ročně v každém hodnoceném roce, alespoň jeden kladný hospodářský výsledek a schopnost společnosti dostát svým závazkům.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank