05.11.2008

Humpolec nejen pro Hliníka

Kroky všech podnikatelů, tedy nejen slavné filmové postavy Hliníka, by se měly ubírat směrem k tomuto desetitisícovému městu na Vysočině. Podle ankety týdeníku Ekonom je totiž nejpříhodnějším místem pro založení vlastního byznysu.

Všechny cesty, alespoň ty byznysmenů, by měly směřovat do Humpolce. Proč? Toto ne příliš velké město na Vysočině je totiž podle mnoha ukazatelů nejpřívětivější vůči podnikání. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu Hospodářských novin ve městech po celém Česku Město pro byznys 2008.

Růstu podnikatelům Humpolec přeje ze všech českých měst nejvíce.

Doprava, úřady, ceny

To jsou tři hlavní ukazatele, které rozhodly o tom, že Humpolec vyhrál. Humpolec vynikl celkově kvalitou lokality, tedy výhodnou polohou s dobrým napojením na dálniční síť. Ve světle potíží podnikatelů s úřady pak působí jako zjevení také solidní úroveň veřejné správy. Dalším parametrem, který hrál tomuto městu na Vysočině do karet byly nízké ceny. „Humpolec za posledních několik let docílil opravdu velkého posunu, a kdo znal to město před patnácti lety, ví, o čem mluvím,“ komentoval výsledky zástupce hospodářské komory na Vysočině.

Bodovala menší města

Také na dalších místech pomyslného stupně vítězů skončily menší města Žďár nad Sázavou a Klatovy. Kraj Vysočina tak obsadil první i druhé místo. Pro Žďár hrála opět dobrá lokalita a sedmá nejlepší veřejná správa ze zkoumaných měst. Západočeské Klatovy pak bodovaly především rozvinutým podnikatelským prostředím, dobrou lokalitou a hlavně příznivou situací na pracovním trhu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank