16.09.2013

Úspěch v regionu

Počet českých firem v regionálním žebříčku CE Top 500 vzrostl.

Celkem 87 českých společností se umístilo mezi pěti stovkami firem seřazených podle nejvyšších tržeb v regionu střední a jihovýchodní Evropy. Nejlepším českým zástupcem se stal třetím rokem po sobě výrobce automobilů Škoda Auto, jež v celkovém žebříčku obsadil 3. místo, za ním se umístil ČEZ, který celkově skončil na šesté příčce a RWE Supply & Trading CZ, jemuž celkově patří 11. Místo. První dvacítku firem s nejvyššími tržbami uzavírá Agrofert Holding. Vyplývá to z výsledků žebříčku CE TOP 500, který již posedmé zveřejnila společnost Deloitte.

Rust, majetek, kresba, podnikatel Foto PROFIT system

Celkové tržby českých firem v žebříčku CE TOP 500 se meziročně zvýšily o 7 % na 128,7 miliardy eur. To odpovídá 18 % celkových tržeb všech 500 firem ve výši 728,2 miliardy eur.

Z pohledu jednotlivých odvětví se opět dařilo českému finančnímu sektoru, konkrétně bankám a pojišťovnám. ČSOB v celkovém žebříčku mezi bankami obhájila druhé místo, Česká spořitelna obsadila čtvrté a Komerční bance patří šestá příčka. Mezi pojišťovnami skončila Česká pojišťovna na třetím, Kooperativa pojišťovna na čtvrtém a ČSOB pojišťovna na devátém místě. V odvětví výroby vede automobilka Škoda Auto, páté místo patří společnosti Agrofert Holding a sedmé místo petrochemické skupině Unipetrol. V žebříčku stavebních firem se na druhé příčce umístil Metrostav, na sedmé Skanska a na osmé pak Strabag.

Přední místa regionálního žebříčku patří především společnostem ze sektoru energetika a zdroje. Největší zastoupení v žebříčku tvoří firmy ze spotřebitelského průmyslu a dopravy, celkem 159 firem, následují firmy ze sektoru energetika a zdroje (150 podniků) a odvětví výroby (128 společností).

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank