12.11.2013

Ocenění českých podnikatelek předána

Agentura Helas vyhlásila vítězky 6. ročníku soutěže Ocenění českých podnikatelek. Vybíralo se ze 47 finalistek.

První cenu v kategorii Malá společnost získala Eva Hronová a její společnost Revatech zabývající se dodávkami komponentů pro energetiku, elektrotechniku a elektroniku. Středně velká společnost. Na druhé příčce se umístila Jarmila Mrázková se společností Movana, která se specializuje na výrobu užitkových nástaveb na nákladní automobily a výrobu tandemových. Třetí pak skončila Alena Gergelová, majitelka moravské obchodní sítě Drogerie Central.

winners OCP Foto Agentura Helas

Z celkového počtu 11 885 společností bylo vybráno 397 s nejlepší finanční analýzou CCB - Czech Credit Bureau veřejně dostupných údajů všech společností v České republice odpovídajících kritériím soutěže.

V kategorii Středně velká společnost se na první příčce umístila Alice Štunda, majitelka Sunny Canadian International School – Základní škola a Gymnázium. Za ní skončila na druhém místě Miluše Dvorecká s firmou HS Čáslav věnující se velkoobchodnímu prodeji prostředků na ochranu rostlin. Třetí místo patří Iloně Kejklíčkové, majitelce Soukromé kliniky LOGO.

Vítězkou kategorie Velká společnost se stala Irena Ryšavá, jejíž stavební společnost RI-STAV se specializuje na realizaci staveb v oblasti plynárenství a také výstavbou a rekonstrukcí vodohospodářských staveb. Druhé místo mezi velkými firmami patří Aleně Drašnarové, majitelce společnosti E.M.T., která se věnuje prodeji náhradních dílů na nákladní vozy, návěsy, přívěsy i autobusy. Třetí příčku obsadila Marta Slánská, majitelka realitní společnosti Maxima Reality.

Ceny za jedinečnost

V rámci šestého ročníku byly uděleny i zvláštní ceny partnerů soutěže. Titul GE Money Bank – Výjimečná podnikatelka získala Renata Klimentová, jejíž firma KM-KOV se zabývá sběrem, výkupem, zpracováním a využíváním kovových odpadů, likvidacemi technologických celků, strojů a zařízení a provozováním autodopravy. Cenu za výjimečný růst firmy udělovanou pod patronací CEMI si odnesla Irena Jelínková, majitelka společnosti Forcorp Group, která poskytuje rozsáhlé portfolio služeb v oblasti Facility managementu jak pro korporátní, tak i pro veřejný sektor. Cena za inovativní řešení udělovanou pod patronací Allianz pojišťovny získala Ivana Pospíšilová se svou společností Probet, která se zabývá komplexními dodávkami a výstavbou technologií nejen pro betonářský průmysl.

O prvenství se v letošním ročníku ucházely podnikatelky, jejichž společnosti dosáhly ročního obratu 10 až 300 milionů korun. Z databáze odborného garanta CRIF - Czech Credit Bureau bylo vybráno 11 885 potenciálních kandidátek odpovídající kritériím, ze kterých bylo vybráno 397 semifinalistek s nejlepšími ekonomickými výsledky. Tyto semifinalistky byly odborně i ratingově prostudovány a na základě osobních pohovorů postoupilo do finále 47 společností.

„Úspěch soutěže vidím jak v jeho celorepublikovém působení a rozsahu, vždyť za 6 let jsme vybírali z celkového počtu 53 555 podnikatelek, kdy v semifinále soutěžilo 1121 žen, ze kterých vzešlo 170 finalistek s nejlepšími ekonomickými výsledky. Projekt nazýváme úmyslně oceněním, protože slovo ocenění je pro mě něco jako uznání. Dává to hodnotu a smysl našim aktivitám,“ říká Helena Kohoutová, majitelka Agentury Helas a spoluzakladatelka soutěže.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank