20.03.2015

Obchoďáky na prodej

Českému investičnímu trhu bude v letošním roce dominovat maloobchodní sektor.

Jedním z důvodů, proč právě maloobchodní nemovitosti letos potáhnou tuzemský investiční trh, je i několik větších obchodů, které byly započaty v roce 2014. K jejich dokončení však dojde v několika příštích měsících. Výjimkou nebudou však ani zcela nové transakce. Vyplývá to z informací poradenské společnosti CBRE.

Campus Square Brno, nákupní centrum v blízkosti Masarykovy univerzity v Brně Foto CBRE

V okolí Campus Square se nachází Univerzitní kampus Masarykovy univerzity v Bohunicích, Fakultní nemocnice Brno a Campus Square Office Park, který zůstává ve vlastnictví developera AIG.

V současné době registruje CBRE pro rok 2015 investice do nákupních center ve výši 1 miliardy EUR. Jde o již uzavřené obchody, transakce v jednání nebo teprve připravované. Obchody v letošním roce tak budou představovat více než trojnásobek investičního objemu v maloobchodním sektoru, který byl uzavřen v roce 2014.

Velká šance

Jednou z čerstvých akvizic, která se odehrála na tuzemském trhu, byla koupě nákupního centra Campus Square v Brně od developera AIG, který realizovala společnost CBRE Global Investors. Campus Square, které bylo otevřené v roce 2008, nabízí zhruba 21 800 metrů čtverečních maloobchodních prostor a v současnosti má 55 nájemců.  Mezi nimi najdeme i franšízové značky jako Subway, Fruitisimo či Sklizeno.

“Transakce je důkazem rostoucího zájmu investorů o moderní zavedené regionální maloobchodní projekty v České republice. Toto byla první z několika podobných transakcí, které očekáváme v roce 2015,” řííká Jeff Alson, Head of Capital Markets společnosti CBRE.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank