05.06.2015

Podnikatelky se utkají o titul

Letos startuje již 8. ročník soutěže Ocenění českých podnikatelek. V minulosti v jeho rámci uspěly i franšízové značky.

Kritéria pro účast v soutěži splnilo podle ratingu a skóringu společnosti CRIF – Czech Credit Bureau, která je odborným garantem soutěže, 17 929 obchodních společností vlastněných ženami. Do semifinále pak odborný garant nominoval a doporučil 649 českých podnikatelek, které se mohou do 8. ročníku soutěže přihlásit. Patronkou letošního ročníku je Eva Jiřičná, architektka a majitelka architektonických studií v Praze i Londýně.

Ocenění českých podnikatelek, vítězky Foto Agentura Helas

Podnikatelky nyní mají možnost podávat přihlášky do letošního ročníku soutěže, a to až do uzávěrky dne 25. září ve 12 hodin. Vyhlášení vítězů proběhne na slavnostním vyhlášení 5. listopadu v prostorách Kongresového centra v Praze.

V rámci soutěže budou uděleny ceny hned v několika kategoriích. V první z nich „Česká podnikatelka, která podnik vlastní a řídí“ budou uděleny ceny za první až třetí místo v podkategoriích Malá společnost (roční obrat 10 – 30 milionů Kč), Střední společnost (roční obrat 30-80 miliónů Kč) a Velká společnost (roční obrat 80 miliónů Kč a více). Další ocenění „Cena ČSOB - Výjimečná podnikatelka“ hodnotí vliv na obohacení trhu nebo společnosti, zohlednění sociálních a jiných aspektů její činnosti. Třetí kategorie „Cena za inovativní řešení“, která je udělována pod patronací Allianz, oceňuje inovativní přístup firmy za poslední tři sledované roky bez ohledu na kategorii, ve které je firma zařazena. Cenu za výjimečný růst pak předá společnost Microsoft ČR.

„V rámci každého ročníku hovoříme o inovacích a novinkách. V letošním roce jsme zavedli dvě vylepšení. První novinkou je série regionálních odborných setkání. Druhou je registr podnikatelek, což je neveřejný on-line portál, na kterém firmy účastnící se Ocenění Českých Podnikatelek mohou sdílet informace, vyměňovat si zkušenosti, klást  dotazy odborníkům, propojovat se mezi sebou díky uzavřené sociální síti Yammer a čerpat z podnikatelských benefitů, které jsou pro ně připraveny. Pro registrované finalistky je zdarma,“ říká Helena Kohoutová, zakladatelka projektu.

Do Ocenění českých podnikatelek – OCP se mohou podnikatelky přihlásit na doporučení odborného garanta CRIF – Czech Credit Bureau, který jejich firmu doporučil na základě analýzy, která zohledňuje dostupnost účetních závěrek za roky 2011 až 2013, minimální roční  obrat firem od 10 milionů Kč (tržby roku 2013) a hodnocení iRating ve stupních 1–11. Splňovat musí pravidlo 100% vlastnictví a českého občanství. Doba podnikání musí být minimálně čtyři roky.

„Naším cílem je ukázat podnikatelkám, že jejich podnikání nemusí mít mantinely. Například díky lepší prognóze v ekonomice, slabšímu euru, klesajícím cenám energie a stabilnější situaci v bankovní sféře by měly být následující 3 roky zásadním obdobím pro rozjezd či expanzi exportu nebo pro rozvoj v oblasti inovací, nového segmentu, akvizic a celkově nového dalšího směru v podnikání. Ženy podnikatelky se musí přestat bát a začít více riskovat. A právě tato soutěž by jim měla dodat kuráž,“ komentuje podnikatelské prostředí auditor projektu OCP Petr Šíma, partner poradenské firmy NSG Morison, která má s českými podnikateli zkušenosti více jak 22 let.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank