18.07.2016

7 tipů, jak si odpočinout od podnikání

Prázdniny jsou v plném proudu. Jak relaxovat a nabrat novou energii, aby i podzim byl opět ve znamení úspěšného podnikání?

Letní měsíce jsou ideálním časem pro to nabrat nové síly. Pokud zrovna neprovozujete typicky letní byznys, nebo nemáte během léta největší tržby, zkuste se zaměřit trochu na sebe. Stačí jen pár jednoduchých triků tak, abyste se osvobodili od útrap každodenního podnikání a získali tak novou energii. Tady je výběr našich 7 tipů.

mobilní telefon Foto Pixabay.com

V první řadě vypněte push notifikace a vypněte si na mobilu dočasně i přijímání e-mailů. Budete velmi překvapeni, jak vám mobilní telefon najednou nebude chybět.

1. Zrušte si na mobilním telefonu notifikace 

Do svého mobilního zařízení nahlížíme v průběhu dne až několik hodin. Podle studie Kleiner Perkins Caufield & Byers strávíme s naším mobilem či tabletem v ruce až 7 hodin denně. Push notifikace, které nás bezprostředně informují o nových e-mailech či aktivitě na síti, nás udržují v pozornosti prakticky po celý den. V první řadě tedy vypněte push notifikace a vypněte si na mobilu dočasně i přijímání e-mailů. Budete velmi překvapeni, jak vám mobilní telefon najednou nebude chybět. Pokud u něj omezíte činnost pouze na volání, vaše pozornost se soustředí na jiné aktivity, které mohou souviset s létem, třeba i posezení v příjemné restaurační zahrádce.

2. Nastavte si přesný časový harmonogram na své partnery

Pokud sami ze sebe děláte nepostradatelného, budou vás i tak ostatní vnímat a budou se na vás v případě potřeby obracet prakticky v jakýkoli den i čas. Pokud obchodním partnerům dáte najevo, že v průběhu léta budete odpovídat na jejich e-maily a požadavky v přesně vymezené době, tedy že svou aktivitu dočasně utlumíte, jasně pochopí, že musí své požadavky kumulovat a obrátit se na vás v danou dobu. Tímto pravidlem byste se ostatně mohli řídit i mimo letní prázdniny. Můžete si tak vypracovat propracovaný time management, který vám může zvýšit celkovou produktivitu. 

3. Věnujte pozornost tomu, jak se během léta stravujete

Léto je ideální dobou na přísun nové energie a vitaminů. Jídlu byste měli v průběhu letních prázdnin věnovat obzvlášť velkou pozornost. Díky velkému množství ovoce i zeleniny můžete do sebe dostat dostatek živin, které vaše tělo potřebuje po vyčerpávajícím půl roce usilovného podnikání. Zaměřte se především na červené ovoce. To předchází kardiovaskulárním chorobám a podílí se na snižování cholesterolu. Ze zeleniny se pak zaměřte především na masitá rajčata, okurku, zelený salát, květák a ředkvičky. Podílí se na snižování volných radikálů a zabraňují tak vzniku vážných chorob. 

Další užitečné tipy, jak načerpat energii během prázdninových měsíců, naleznete zde:  http://www.podnikatel.cz/clanky/7-tipu-jak-si-behem-prazdnin-odpocinout-od-podnikani-a-nabrat-novou-energii/

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank