27.02.2017

Nedostatkové zboží? Personál

Zavedení EET vneslo do gastronomie nejistotu. Řada hospod na venkově ukončila činnost, mnohé naopak přijímaly personál, aby byly schopné zvýšené množství práce spojené s EET zvládnout. Kuchařů a číšníků je přitom stále nedostatek.

Jak se projevilo prosincové zavedení EET v oblasti ubytování, stravování a pohostinství na trhu práce? Na paušální vyjádření o trendu jde o velmi krátké období, jisté ale je, že počet nabídek na Profesia.cz v těchto segmentech se v porovnání se stejným obdobím v loňském roce snížil v prosinci o 10 % a v lednu o 3 %.

KUCHAR Foto Pixabay

Podle údajů Profesia.cz množství nabídek práce v gastro segmentu neustále stoupá, zatímco počty uchazečů o práci klesají.

Poptávka po zaměstnancích v gastro segmentu trvá, v porovnání let 2016 a 2015 dokonce ještě stoupla. Evidujeme stále rostoucí zájem o některé profese, zejména recepční, číšníky a kuchaře. Největší nárůst jsme evidovali v porovnání let 2013 a 2014, to je ale dáno tím, že počet zájemců rostl z minimálních čísel,“ říká ředitelka Profesia.cz Zuzana Lincová. Gastronomie je podle Lincové obor, který v současné době láká více lidí, a je stále atraktivnější. Ne každý ale může být šéfkuchař v prestižním podniku, a obsazování míst kuchařů, číšníků a pokojských je pro zaměstnavatele stále obtížnější.

Proč je lidí v těchto oborech dlouhodobě nedostatek? To má podle Profesia.cz hned několik důvodů: velmi vysoká fluktuace, náročná práce, kromě špiček v oboru špatné finanční ohodnocení. A navíc jde o segment, kde je časté nedodržování zákoníku práce, především pak délky pracovní doby.

Nejvíce vzrostl zájem o recepční

Pomyslné křivky nabídky a poptávky se protnuly v květnu 2014 a rozdíl se s určitými sezónními výkyvy stále zvětšuje. Prosincový a lednový pokles poptávky po zaměstnancích v oboru gastro a hotelnictví může být pouze projevem zdrženlivosti managerů, kteří vyčkávali, jak EET reálně dopadne na jejich byznys.

Jak vypadá obor z pohledu čísel? V porovnání s loňským rokem nejvíce vzrostl zájem o recepční (o 8 %), číšníky (o 5 %), kuchaře i šéfkuchaře (shodně o 3 %). Na obsazenost volných pozic mají výrazný vliv regionální aspekty. Například poptávka po číšnících je nejvýraznější v krajích Karlovarském, Ústeckém a Plzeňském, kde jazykově vybavení lidé často hledají lepší výdělek na německé straně hranice. Pokud se týká absolutního počtu nabídek v roce 2016, nejvíce jich bylo v krajích Moravskoslezském, Jihočeském a Jihomoravském.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank