24.07.2009

Dostavba center má zpoždění

Někteří developeři se při výstavbě obchodních center potýkají s problémy. Dostavba obchodních center se zpožďuje, chybí finance i nájemci.

Smělé plány developerů na rozvoj nákupních center v Česku berou s vývojem nejen české ekonomiky za své. Mnoho center má zpoždění, některá se nedostaví vůbec, jiná zase zejí prázdnotou, napsala MF Dnes.

Zákazníci do center sice chodí, ale utrácejí méně peněz. Nájemci proto ztrácejí zájem.

Zpoždění, nebo prázdno

Podle některých informací jsou na neurčito odloženy projekty na královéhradecký Aupark, zřejmě o rok se odloží královéhradecký Amadeus, olomoucká Šantovka a zlínské Kaskády. Ostravská Karolina se zřejmě neotevře dříve než za dva roky, přestože je o místo v ní mezi nájemci zájem. Vlastník, firma Multi Development, stavební pozemek oplotila a vyčkává, přednost dostaly její projekty v jiných částech Evropy. Necelé dva kilometry od ruzyňského letiště stojí prázdné outletové centrum Galleria Moda. Už poněkolikáté se změnil termín otevření, z podzimu 2008 je teď jaro 2010.

Menší zájem nájemců

Jednou z důležitých příčin pomalejšího rozvoje obchodních center je i menší zájem řetězců. Zatímco dříve se do center hrnuly především obchodníci s módou, nyní jsou mnohem opatrnější. Naopak stále o expanzi stojí kavárny jako například australská Gloria Jean´s Coffees nebo Coffeeshop Company, i když například i světová jednička Starbucks svou poslední provozovnu otevřel v únoru.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank