14.08.2009

ECE se soudí kvůli OC v Liberci

Developerská společnost ECE Projektmanagement požaduje v arbitráži po českém státu 1,8 miliardy jako náhradu za neuskutečněný projekt obchodního centra v Liberci

Developerská společnost ECE Projektmanagement se pustila do sporu s českým státem. Důvodem jsou údajné protiprávní jednání úředníků při povolování projektu obchodního centra Galerie v Liberci. ECE po Česku požaduje 70 milionů eur, tedy asi 1,8 miliardy korun. Česko škodu neuznává, uvedla ČTK.

Obchodní centrum Galerie Liberec nebude, ECE kvůli tomu chce 1,8 miliardy od státu

Konkurenční boj

Výstavbu centra v Liberci, jehož výstavbu ECE ukončila v únoru, provázely spory s nizozemskou firmou Multi Development. Ta stavěla téměř přes ulici své centrum Forum a odvolala se proti územnímu rozhodnutí na stavbu Galerie. České úřady následně celou stavbu ECE zablokovaly. Chyba byla podle ECE také na straně ministerstva pro místní rozvoj, které v roce 2008 zvrátilo předchozí vyjádření libereckého magistrátu a krajského úřadu a uznalo konkurenční Multi Development jako účastníka stavebního řízení projektu ECE.

Úspěšné projekty ECE

Přes celkový pokles výstavby obchodních center v Česku, který souvisí s ekonomickou recesí se skupina ECE může pochlubit dvěmi úspěšnými projekty center. V Brně postavila nákupní centrum Galerie Vaňkovka, v Praze loni společně s developerem Unibail-Rodamco otevřela nákupní centrum Arkády Pankrác, které je považováno za jedno z nejlepších u nás.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank