Proč Češi mění zaměstnavatele

Nedostatek uznání vede
Nedostatek uznání vede / Lidí s vyšším vzděláním častěji odejdou pokud postrádají možnosti kariérního postupu. Pracující se středním vzděláním kvůli absenci uznání nebo odměny, a zaměstnanci s nízkým vzděláním častěji odejdou, pokud je doba dojíždění do práce příliš dlouhá.
Neděle
24.06.2018
Nízký plat a nedostatek uznání jsou hlavní důvody, proč Češi opouští své zaměstnavatele. Plat je přitom důležitější pro muže než pro ženy.
 

Naopak jistota, finanční zázemí a zajímavý obsah práce patří k důvodům, kvůli kterým Češi zůstávají zaměstnavateli věrní. Vyplývá to z průzkumu personálně poradenské společnosti Randstad.

"Stále důležitějším faktorem se pro Čechy stává rovnováha mezi pracovním a soukromým životem. Svědčí o tom i skutečnost, že více než čtvrtina respondentů průzkumu, kteří uvedli, že v minulém roce změnili práci nebo ji plánují změnit v příštím roce, opustila svého zaměstnavatele právě z tohoto důvodu, a hledala nového, který by jim tuto rovnováhu umožnil," uvedla marketingová ředitelka Randstadu Alžběta Honsová.

V případě nízkého platu v porovnání s konkurencí odchází od zaměstnavatele 57 %  mužů. Naopak pro ženy je výrazným faktorem pro rozhodování doba dojíždění do práce. Rozdíly lze zaznamenat i v případě různých věkových skupin.

Jistota je víc než peníze a výhody

Mladší pracující od 18 do 24 let odchází od zaměstnavatele častěji protože postrádají možnost kariérního postupu. Pracovníci ve věku 25 až 44 let zase častěji odejdou kvůli absenci uznání nebo odměny. Věková skupina 45 až 64 let se zase častěji rozhodne zaměstnavatele opustit kvůli neuspokojivé výši mzdy. 

"Jak pro udržení zaměstnanců, tak i pro nábor nových lidí, musí zaměstnavatelé pochopit, co Češi považují za důležité. Na prvním místě je to i dnes - v době velmi nízké nezaměstnanosti - jistota zaměstnání, na druhém místě pak finanční zdraví firmy, a až na třetím místě plat a benefity," uvedla Honsová.

Průzkum zpracovávala pro Randstad společnost TNS Kantar. V ČR se průzkum uskutečnil poprvé, zapojilo se do něj téměř 7500 zaměstnanců, kteří hodnotili atraktivitu 150 největších českých zaměstnavatelů z privátního sektoru. Jako nejatraktivnějšího zaměstnavatele v ČR zvolili společnost Microsoft.


Populární na fóru

Kolik může stát pronájem v nákupním centrum?

Dobrý den, souhlasím s Darsi... Já se zajímala o pronájem v Avionu a tam mě byla nabídnutá cena 61000 Kč za 52 m2. Nakonec jsem to teda nevzala, protože bysme to...

3 komentář(e)
posledni 14.10.2018
Franchisingová smlouva

Sice jsou náležitosti trochu volnější, ale to může představovat výhodu i nevýhodu zároveň. Vždycky je na místě nechat si poradit od odborníků a mít jistotu,...

2 komentář(e)
posledni 30.11.2017
Učesaný byznys

Při zakládání mého kadeřnictví jsem investovala i do tvorby webových stránek, které mi moc pomohly k nalákání nových zákazníků a tedy zvýšení popularity...

1 komentář(e)
posledni 17.10.2017
Barva webu rozhoduje

Kombinace vhodných barev má určitě vliv na první dojem a je zajímavé, jak až moc. U prodejních webů je to ale i spousta dalších maličkostí - jako třeba barva a...

1 komentář(e)
posledni 24.08.2017
S riziky počítáme

Od ELKO EP prakticky denně odebíráme relé do rozvaděčů. Ale měl jsem za to, že jsou známí pouze na českém trhu. Teď jsem mile překvapen, že je i...

1 komentář(e)
posledni 13.06.2017
Franchisingová smlouva

Hraapla@seznam.cz

2 komentář(e)
posledni 21.05.2017
Rozvoj franšízingu v Česku

Dobrý den, můžu se zeptat kolik je v roce 2017 nebo 2016 už franchisingových poboček v ČR? DĚKUJI

1 komentář(e)
posledni 03.03.2017
Radim Jančura: Podnikání je o překážkách

https://www.facebook.com/Student-Agency-Bojkot-1812481502329777/?view_public_for=1812481502329777

3 komentář(e)
posledni 11.02.2017