23.10.2009

Absurdita roku: Vybavení fyzioterapeuta

Vítězem ankety Hospodářských novin se letos stalo povinné vybavení fyzioterapeutických ordinací s dvěma váhami, velkým zrcadlem a ledničkou.

Anketa Absurdita roku si klade za cíl poukázat na největší absurdity, které ztěžují život podnikatelům Pro absurdní vybavení fyzioterapeutických ordinací hlasovalo 24 procent z celkem 3000 hlasujících.

Sociálka a čističky

Na druhém místě skončila povinnost přijít na správu sociálního zabezpečení s výpisem z obchodního rejstříku, který dosvědčuje existenci firmy. Úřad si přitom zástupce firmy zve právě kvůli tomu, že firma existuje. Letošní trojici uzavřela absence vyhlášky, která by rozlišovala mezi jednotlivými typy čističek odpadních vod. Dosud majitelé malých firem nebo vlastníci rodinných domů podstupují stejný byrokratický proces jako velcí investoři.

Po delší době úspěch

Některé z absurdit jsou již minulostí. Od letošního roku například nemusejí malí podnikatelé vést knihu jízd. Stačí, když si do nákladů odečtou paušální částku. Podle informací ministerstva průmyslu tím podnikatelé na administrativních výdajích ušetří přes tři čtvrtě miliardy korun.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank