20.11.2009

Franšízy obsadí pětinu OC

Až pětinu plochy obchodních center v Česku mohou do budoucna obsadit franšízové řetězce. Tvrdí to realitní společnost DTZ.

Do dvou až tří let by mohly franšízové řetězce zabírat až pětinu veškerých ploch obchodních center v Česku. „V horizontu 2-3 let by podíl franšízantů mohl ve zdejších nákupních centrech dosáhnout až 20% podílu,“ odhaduje Martin Kubík, vedoucí oddělení asset & property managementu realitní společnosti DTZ.

Do Česka chtějí desítky franšíz

V Česku v současné době funguje více než 130 franchisových konceptů. Chystají se sem navíc vstoupit další. Nedávno se představovaly australské systémy. Již v minulosti projevily zájem o Česko franchisové systémy z Francie, Polska nebo USA. Vznikají také domácí, ryze české franšízové systémy.

Franšízové řetězce mohou v budoucnu zaplnit až pětinu plochy obchodních center.

Franšízy. Záchrana pro centra?

Mnozí franšízanti mohou podle DTZ znamenat záchranu pro obchodní centra, zápasící s přebytkem volných jednotek. Ani na českém trhu však obchodní centra nepodepisují nájemní smlouvy s franšízanty, ale přímo s vlastníky značky. Ti pak jednotku pronajímají franšízantovi a jsou tak motivováni na co nejlepších službách i obratu, uvedla realitní firma.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank