Fórum: Franchising – co to je? 68

Filip Páleník 14.10.2014 *.ip-94-112-160-133.net.upcbroadband.cz

1
Prosím vás o vysvětlení základního principu číslo 8. Který říká, že franchisant určuje ceny zboží a služeb v podniku, což by ale vedlo k rozdílnosti cen v každém z podniků operujících pod stejnou značkou, například bagetu ze Subway bych koupil všude za jinou cenu, nemýlím-li se. Děkuji za odpověď.

Franchising.cz 15.10.2014 *.www.profitsystem.cz

51

Zdravím pane Páleníku,

ano, přesně takto to funguje. Franchisant může nastavit svou marži a tím jsou tedy ceny rozdílné, jelikož kupní síla obyvatel je v každém městě jiná. Poskytovatel licence však může nastavit rozmezí maximální a doporučené ceny, v které se může franchisant pohybovat.

Pěkný den

Redakce Franchising

Andrea Jiná 04.11.2014 *.telcel.cust.sloane.cz

10

Je to hrozné!! Člověk jde někam jinam jen o pár zastávek a stojí to tam jinam. Nevím, proč by to všude nemohlo stát stejně. Vydřiduši!

Klára V 06.11.2014 *.telcel.cust.sloane.cz

10

Jak poznám, že je obchod franchisa a nebo je to prodejna té samotné firmy?

Franchising.cz 20.11.2014 *.telcel.cust.sloane.cz

51

Dobrý den,

rozeznat vlastní pobočku od franchisové se nedá, jelikož franchisant musí dodržovat principy vybavení pobočky od poskytovatele licence. Tudíž, jestli je franchisová či ne, nepoznáte. :)

Pěkný den

Ostatní kategorie

PROFIT system franchise services s.r.o. prohlašuje, že nenese odpovědnost a nezasahuje do obsahu příspěvků zadaných uživateli prostřednictvím Fóra. Budou odstraněny příspěvky s reklamním sdělením, zjevně protiprávním obsahem či obsahem odporujícím dobrým mravům.

Přispívat mohou pouze zaregistrovaní uživatelé. IP adresa autorů příspěvků je přístupná všem uživatelům. Konto uživatele bude zablokováno v případě uveřejňování reklamních sdělení, odporujících dobrým mravům či poškozujících dobré jméno. V případě, že se s takovýmto obsahem setkáte, prosím, kontaktujte: redakce@franchising.cz.

Redakce si vyhrazuje právo využít část či celé příspěvky uveřejněné na Fóru portálu Franchising.cz v článcích, které bude na tomto portálu publikovat.