Vysněná práce? V Amazonu

Společnost Amazon nemá díky své personální strategii problémy se sháněním nových pracovníků ani v době rekordní zaměstnanosti
Čtvrtek
05.04.2018
Sociální síť Linkedin sestavila žebříček amerických firem, které jsou vysněnými zaměstnavateli profesionálů z mnoha oborů. Amazon letos porazil Google.
 

Pro jaké společnosti chce pracovat nejvíc lidí? Sociální síť LInkedin sestavila na základě rozsáhlého průzkumu žebříček amerických firem, které jsou vysněnými zaměstnavateli profesionálů z mnoha oborů. Studie se zúčastnilo na 546 milionů uživatelů sítě Lindkedin, a zaměřovala se na čtyři hlavní pilíře: zájem o společnost, angažovanost zaměstnanců, poptávka po práci a schopnost udržet si zaměstnance.

V čele uznávaných a inovátorských značek, které přitahují pozornost uchazečů o zaměstnání, stanul Amazon. Firma Jeffa Bezose je největším soukromým zaměstnavatelem v USA, pracuje pro něho přes půl milionu lidí. Během roku 2017 vynálezci Amazonu registrovali více než 2300 patentů, což je jasný důkaz podpory jejich inovativní práce. Amazon se stal na začátku roku také nejdražší značkou světa, jeho hodnota činí na 150,8 miliard USD.

Podle mluvčí českého Amazonu Miroslavy Remenárové nabízí společnost atraktivní benefity, kariérní růst i konkurenceschopné mzdy. Do konce letošního roku chce mít Amazon v ČR 5000 stálých zaměstnanců, nyní jejich počet překročil 4500. Amazon patří mezi největší zaměstnavatele Středočeského kraje, hodinová mzda na vstupních pozicích v logistických centrech Amazonu v ČR loni v září vzrostla o osm procent na 135 korun za hodinu, pro vedoucí týmů na 180 korun za hodinu.

Doprava do práce a zpět autobusy zdarma

Loni v listopadu zaměstnanci Amazonu v Německu a Itálii stávkovali za lepší mzdy, v ČR se podobné problémy neobjevily. Koncem roku 2016 činila průměrná mzda českých zaměstnanců Amazonu zhruba 30.000 korun včetně bonusů a příplatků za víkendy. Podle Remenárové láká zaměstnance i možnost postupu až do manažerských rolí, loni bylo v tuzemsku povýšeno více než 300 pracovníků. Dalším benefitem zaměstnaneclého poměru v Amazonu je také získání nebo rozšíření kvalifikace, během čtyř let lze získat od firmy až 120.000 korun. Nejoblíbenějším benefitem je však doprava do práce a zpět autobusy zdarma.

Na druhé místo klesl letos loňský vítěz Google, letos již vedený pod firmou Alphabet, která sdružuje několik společností, jež se na internetu zabývají prodejem digitální reklamy. Alphabet nyní zaměstnává na 80 tisíc lidí. Třetí skončil Facebook, který nyní čelí v USA skandálu kvůli zneužití soukromých dat uživatelů v prezidentských volbách. Socíální síť Marka Zuckerberga lolni zvýšila počet svých zaměstnanců o úctyhodných 47 %. Zaměstnává více než 25 tisíc lidí.

Nejoblíbenější zaměstnavatelé mezi americkými profesionály:

  1. Amazon
  2. Alphabet (mateřská společnost Googlu)
  3. Facebook
  4. Salesforce
  5. Tesla
  6. Apple
  7. Comcast NBCUniversal
  8. The Walt Disney Company
  9. Oracle
  10. Netflix