Sečteno,- Účetní a bankéř pod jednou střechou

Účetnictví a bankovní úvěr jsou spojené nádoby. Podnikatel se vždy snaží primárně platit co nejnižší daně, ale tím se dostává do začarovaného kruhu v okamžiku, kdy potřebuje půjčit peníze na rozvoj podnikání. Banky se totiž obvykle dívají do daňového přiznání a v okamžiku, kdy podnikatel vykazuje minimální zisky, obvykle dostává i nízkou nabídku úvěrů.
Raiffeisenbank nabízí podnikatelům nový produkt, díky němuž dojde k propojení bankovních služeb s účetnictvím. Službu „Sečteno,-“ nabízí klientům na vybraných pobočkách od dubna.
 

Vzhledem k tomu, že služby pro podnikatele jsou pro Raiffeisenbank dlouhodobě v popředí zájmu, snažíme se je neustále zlepšovat. Proto se stále zamýšlíme nad novými produkty, které bychom mohli klientům z řad podnikatelů nabídnout a ušetřit jim tak čas, peníze a starosti.

Díky podrobnému zkoumání oblastí, kterými se podnikatelé v současné době nejvíce zabývají, jsme zjistili, že jednou z nich je spolupráce s účetním, kterého mnozí podnikatelé chápou jako svého rádce, se kterým často diskutují své finanční záležitosti včetně těch daňových a finančních. V dnešní době tak podnikatel od svého účetního očekává mnohdy více, než jim dnes nabízí. „Čekají, že je bude informovat o tom, v jakém stavu je jejich podnikání, co mohou v nejbližší době očekávat. Předpokládají, že jim navrhne konkrétní kroky a nástroje, díky kterým by mohli  předcházet a případně i řešit možné problémy“ říká segmentový manažer Raiffeisenbank Jan Pari.

Právě díky tomu vznikla v Raiffeisenbank myšlenka propojit svět účetního a bankéře pod jednou střechou – pod značkou „Sečteno,-“. Dojde tak ke spojení Vašeho účetního s bankéřem Raiffeisenbank. Banka tak prostřednictvím nové služby, kterou nyní zavádí, přináší podnikatelům právě ty výhody, které jim doposud chyběly.

„Sečteno,-“:

  • Propojuje svět bankéře a svět účetního – klient v rámci vedení účetnictví a za jednotnou cenu získává i podnikatelský účet od Raiffeisenbank
  • Klient ví, jak na tom je – v rámci „Sečteno,-“ mají klienti k dispozici on-line reporting nejdůležitějších údajů, které je o jejich podnikání na denní bázi zajímají
  • Klienti získávají  službu profesionálního účetního, která je garantována týmem  odborníků
  • V případě, že před klientem v jeho podnikatelském životě vyvstane potřeba řešit finanční záležitosti (úvěr, kontokorent atd.), služba „Sečteno,-“ mu pomůže připravit řešení tak, aby klient měl vše maximálně pohodlné. Účetní i bankéř v takovém případě spolupracují a klient se těší z jimi připraveného řešení
  • Díky tomu, že účetní i bankéř se souhlasem klienta spolupracují a pomáhají mu vyřešit jeho aktuální potřebu, má klient snazší přístup k financování, ať už po procesní (zjednodušení administrativy) nebo i faktické stránce (banka klienta velmi důvěrně zná a tudíž je mu o krok blíž)

V současné době Raiffeisenbank službu postupně zavádí a představuje vybraným klientům. Na základě jejich připomínek bude služba postupně rozšířena tak, abychom ji mohli nabídnout co největšímu počtu podnikatelů.

Více o službě „Sečteno,-“ najdete na www.secteno.cz.