10.11.2011

Na dovolenou s franchisou

Franchisám cestovní agentury Invia.cz loni vzrostl počet klientů téměř o 40 %.

Pro mnoho menších cestovních kanceláří může být spojení se známou značkou krok správným směrem. Například Invia.cz nabízí zájemcům licenci na franchisu už pět let a za tu dobu vzniklo 55 poboček v České republice a 4 na Slovensku.

business dovolena more

Invia.cz má své zastoupení také na Slovensku, v Polsku a Maďarsku.

„Naši franchisanti mají meziroční nárůsty klientů pravidelně. Je to způsobeno hlavně změnou identity. Naše značka je v cestovním ruchu už poměrná silná a důvěryhodná. Menší agentury zjistily, že jim změna přivede nové klienty, které získá od ostatních kanceláří právě díky naší pověsti,“ říká Jakub Eliáš, manažer pobočkové sítě Invia.cz.

Cestovní agentura v budování franchisové sítě rozhodně nekončí. Chce být v každém krajském a okresním městě nad 10 000 obyvatel. Zájemce o licenci musí splňovat několik podmínek. Podle Eliáše rozhodně musí jít o člověka znalého oboru. „Požadujeme zavedenou cestovní agenturu nebo kancelář. Vedle toho zavedený provizní prodej, historii firmy, obrat a klientelu. Zájemce musí mít rozhled v cestovním ruchu a znát byznys,“ dodává Eliáš. Naopak franchisanti získají přístup k široké nabídce zájezdů, letenek a ubytování.

Invia.cz ale není v Česku jedinou cestovní kanceláří, která nabízí franchisové licence. K dalším patří například CK Fischer nebo Exim tours.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank