Franšíza - co to je?

Pokud se Vám při vyslovení slova franšízing vůbec něco vybavuje, je to skvělé!

Vůně kvalitní kávy a úspěchu

Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.

Franšíza pro dobré manažery

Pobočková síť Broker Consulting a mBank se rozrostla v Jihlavě o svůj již 40. OK POINT. Vstupní investice činí maximálně 1,5 milionu korun.

Arby's překročila další milník

Americká franšízová síť Arby's otevřela 1000. restauraci s novým designem. Inovativní formát restaurací zvýšil hodnotu značky, jejíž zisky již 7. rokem po sobě rostou.

Navařeno od Sklizena pomůže s večeří

Franšízová síť obchodů s kvalitními potravinami Sklizeno chce svým zákazníkům usnadnit život, jak jen je to možné. Jde na to s novým konceptem Navařeno od Sklizena.

Podnikatelům nabízíme i minifranšízy

Příští rok oslaví franšízový koncept Business for Breakfast 10 let na českém trhu. O plánech a rozšíření podnikatelských klubů do okresních měst hovoří ředitelka pro ČR Kamila Zárychtová.

Červené franšízy na cesty

Síť prodejen Relay nabízí zájemcům o licenci vždy převzetí již existující pobočky. Franšízy vznikají především na exponovaných dopravních tepnách.

Příležitost pro podnikání na Slovensku

Podzim bude v Bratislavě ve znamení franšízingu. Slovenská franchisingová asociace pořádá 2. ročník výstavy „Podnikajte s franchisingom“.

80. nabídka v Katalogu franšíz

Jubilejní podnikatelskou příležitost předkládá síť s pečivem Paneria, která kromě vlastních poboček bude provozovat také franchisové.

Forty’s Pizza končí. Telepizza je lepší

Před 12 lety založil českou Forty’s Pizzu, jejíž většinový podíl prodal Španělům. Melancholií ale Jakub Šlezar netrpí, ba právě naopak. Nové partnerství považuje za pozitivní krok.

Nový formát Starbucks a KFC

Polské zastoupení AmRestu zahájilo pilotní projekt prodeje rychlého občerstvení v kioscích.

Největší realitní kanceláří jsou od července české M&M reality

Fúze s Angličany zajistila M&M realitám první místo na trhu v ČR, velký úspěch ryze české realitní kanceláře.

Nejsilnější franšízová síť: KFC

Nejsilnější značky v oblasti franšízingu pro rok 2017 jsou KFC, Dunkin’ Donuts a McDonald’s.

Franšíza McDonald’s? Doživotí

Pracovala ve financích, a toužila po McDonald’s. Dnes Silvie Muranská provozuje 2 restaurace na Černém mostě v Praze.

Starbucks bude i v Olomouci

Americká franšízová síť kaváren Starbucks začátkem roku završila 10 let na českém trhu. Chce se rozšiřovat do dalších krajských měst.

Franšíza na kole

Německá síť mobilních kaváren Coffee-Bike čeká v Česku na objevení.

Hledá se franšízant pro OK POINT, značka Pardubice

Na frekventované třídě v Pardubicích vyrostla nová pobočka, kde lidé mohou vyřešit najednou osobní finance, bankovní i realitní služby. Jak funguje, přiblíží Radim Štantejský, projektový manažer OK POINT.

Základní pojmy franchisingu

V samotném franchisingu je několik základních pojmů, které by měl znát každý, kdo se o tento způsob podnikání alespoň trochu zajímá.

Franchisingová smlouva

Franchisingová smlouva je základem, na kterém je postaven vztah mezi franchisorem a franchisantem.

Majitelé Fruitisima se rozešli

Po 13 letech odešel z čela společnosti a franšízové sítě Fruitisimo Tomáš Lichtenberg, Jan Hummel se stal majoritním vlastníkem.

Kuřat z KFC bude víc

American Restaurants by měl v Česku otevřít na podzim nové provozovny

Franšíza a dropshipping

Kdo chce provozovat vlastní internetový obchod, má nyní možnost díky franšíze Kiwicode. Ta přichází s inovátorským modelem dropshippingového systému.

Franšízing je podnikání s návodem

Pokud vám přestala fungovat firma, manuál ví, jak ji opravit. Obsahuje podrobný návod na použití franšízové licence, říká poradkyně PROFIT system franchise services Lenka Nováková.

Tak trochu jiná zmrzlina

Výjimečný mražený dezert si žádá výjimečné místo. Značka ICE’N’GO! hledá franšízanty pro lokality, kam jezdí za zábavou rodiny s dětmi.

Subway podruhé v novém

Franšízová síť Subway otevřela druhou českou pobočku s novým designem. Po Zlíně se v novém kabátě představuje v Praze na Hlavním nádraží.

Kavárna se hodí i na malé město

Se spolumajitelkou konceptu kaváren Café Budík jsme hovořili o servisu, který franšízantům nabízí a o tom, pro jaká místa je kavárna vhodná.

Pizza a burgery od Amici

Brněnské bistro s rozvozem Amici se začátkem roku rozroste o nové pobočky. Franšízanty hledá ve městech s alespoň 50 tisíci obyvatel.

Evropský kodex etiky franchisingu

Evropský kodex etiky franchisingu je základním dokumentem určujícím pravidla podnikání založených na licenčním principu

Burger King na prodej

12 000 restaurací po celém světě čeká na nového vlastníka.

Rozvoj franšízingu v Česku

Franšízing v České republice (dříve Československu) začal rozvíjet po roce 1989 společně s hospodářskými a politickými změnami v zemi.