Franšíza - co to je?

Pokud se Vám při vyslovení slova franšízing vůbec něco vybavuje, je to skvělé!

Vůně kvalitní kávy a úspěchu

Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.

Franšíza McDonald’s? Doživotí

Pracovala ve financích, a toužila po McDonald’s. Dnes Silvie Muranská provozuje 2 restaurace na Černém mostě v Praze.

Základní pojmy franchisingu

V samotném franchisingu je několik základních pojmů, které by měl znát každý, kdo se o tento způsob podnikání alespoň trochu zajímá.

Unikátní obchodní jednotky naproti OC Atrium Palác Pardubice

Po právě dokončené rekonstrukci nabízíme k pronájmu unikátní obchodní jednotky naproti OC Atrium Palác Pardubice.

Amici chystá vstup na zahraniční trhy

Síť restaurací Amici vznikla v Brně, dnes má díky franšíze pobočky i v dalších městech. Nové plány v rozhovoru prozradila Andrea Valoušková z Amici Pizza & Burgers.

Franšíza Garantovaný nájem předbíhá plán

Školení hraje v našem konceptu velmi důležitou roli, podnikat v oblasti správy nemovitostí naučíme i úplné nováčky, říká Jakub Žalman, ředitel franšízové sítě Garantovaný nájem.

Skibi Kids vstupuje do regionů

Značka Skibi Kids funguje na trhu již 12 let. V Plzni otevřela svou první franšízovou prodejnu s dětským oblečením a doplňky.

Nová franšíza Ship Center míří do Česka

Ship Center nabízí zásilkové služby, polygrafický a 3D tisk firmám i jednotlivcům. Koncept založený na poskytování více služeb v jednom místě chce podnikatelům nabízet i u nás.

Tabák a tisk, Traficonu zisk

Česká maloobchodní síť prodejen s tabákem a tiskovinami má 150 kmenových prodejen. Každý rok chce přidávat až 15 nových trafik.

Tesco otevře kavárnu

Řetězec známý i v Česku se pouští do nového byznysu. V Británii se stal spoluvlastníkem nové prémiové kavárenské sítě Harris and Hoole.

Ocenění maloobchodníci

V únoru proběhlo vyhlášení 12. ročníku ocenění MasterCard Obchodník roku. Výsledky byly prezentovány na konferenci Retail Summit.

Češi se už franchisingu nebojí

Mezinárodní poradenská společnost PROFIT system vydává 1. ucelenou Zprávu o stavu franchisingu na českém trhu.

Rozvoj franšízingu v Česku

Franšízing v České republice (dříve Československu) začal rozvíjet po roce 1989 společně s hospodářskými a politickými změnami v zemi.

Naši franšízanti pomáhají i vydělávají

Zprovoznit dvě až tři nové franšízy ročně. Takový je plán společnosti TAB Board, která pomáhá majitelům malých a středních firem. V rozhovoru to prozradil master-franšízant konceptu Petr Škabrada.

Nejsilnější franšízová síť: KFC

Nejsilnější značky v oblasti franšízingu pro rok 2017 jsou KFC, Dunkin’ Donuts a McDonald’s.

Franchisingová smlouva

Franchisingová smlouva je základem, na kterém je postaven vztah mezi franchisorem a franchisantem.

Po síti i v obchodě

Prodejce elektroniky CZC.cz již pět let v řadě zvyšuje tržby dvouciferným tempem.

Evropský kodex etiky franchisingu

Evropský kodex etiky franchisingu je základním dokumentem určujícím pravidla podnikání založených na licenčním principu

Bulharské reality Address chtějí do Česka

Bulharské reality Address mají zájem o vstup do Česka a hledají Master franchisanta. Společnost má patnáctiletou historii a v Bulharsku má více než 70 poboček. Působí také ve Velké Británii, Srbsku či Španělsku s více než 800 realitními makléři.

Fruitisimo umí pomoci franšízantům s financováním

Franšízová síť Fruitisimo expanduje i za hranicemi země. Jen v tuzemsku má aktuálně 60 prodejen a dalších 5 ještě letos otevře.

Kaufland a Lidl vedou

Přes 350 miliard korun byly v roce 2011 tržby deseti největších obchodních řetězců na českém trhu.

Komerce řešíme už při plánování projektu

Trigema je na trhu již téměř čtvrtstoletí. Jak si vybírá komerční a další nájemce a jaká je přitom její strategie, vysvětluje Marcel Soural, předseda představenstva developerské společnosti.

Starbucks mění strategii

Americká síť franšízových kaváren oznámila celosvětovou expanzi. V rámci číského trhu se počítá s 5 tisíci novými kavárnami.

Definice franchisingu

Franchising je termín pro jistý druh licenčních smluv, které se stávají čím dál oblíbenějšími v řadě oblastí podnikání. Do franchisingu je možné zahrnout i řadu typů podnikání založených na distribučních a agenturních smlouvách.

Franšízy na síti

Moderní podnikání není vždy složité, vydělávat lze i s pouhým notebookem. Franšízový e-shop nabízí nový český koncept Kiwicode, platbami po síti se zabývá litevská Paysera.

Historie franšízingu

V dějinách světového franšízingu dodnes přesně není jasné, kdo, kdy a komu prodal první licenci k podnikání. Kořeny slova franchise sahají na počátek druhého tisíciletí.

Podnikatelky bodují v obchodu a službách

Letošní 11. ročník Ocenění Českých Podnikatelek, který vyzdvihuje úspěšné ženy na poli podnikání, zná vítězky. Porota letos vybírala ze 120 finalistek.

S portálem k sousedům

Slovenští čtenáři mohou nově nalézt informace o franchisingu na portálu Franchising.sk, který spustila firma PROFIT system.

Centrum v pražských Stodůlkách asi končí

Ekonomická recese se bytostně dotkla prvního nákupního centra v Česku. Centrum v pražských Stodůlkách zřejmě končí.