24.02.2012

Další hotelová franchisa

Hotelový řetězec Sivek Hotels sází při rozšiřování na franchising. Potenciální zájemce o franchisovou licenci má jak z Česka tak Slovenska.

Sivek Hotels chce na trhu posilovat i letos. V současnosti pod něj spadá pět hotelů. "S ohledem na zkušenosti, které máme s franchisingem, jsme se rozhodli zahájit expanzi naší značky i touto formou," říká generální ředitel Sivek Hotels Viliam Sivek. Vedle toho společnost vlastní cestovní kancelář, která každý rok přiveze do Česka zhruba 150 tisíc turistů.

sivek hotels_selsky dvur_recepce

O franchisu Sivek Hotels se nyní hlásí deset zájemců, dva z nich jsou ze Slovenska.

Podle Sivka je v dnešní době důležité investovat do marketingu. Právě hotelnictví totiž hospodářská recese výrazně negativně zasáhla a pokud hotely v rámci šetření snižovaly a snižují své rozpočty na reklamu,nemusí se jim stále dařit plnit své ubytovací kapacity. Hoteliéři by podle Sivka rovněž neměli podceňovat aktivní účast na zahraničních veletrzích cestovního ruchu.

Ani letošní rok se nejspíš nebude příliš lišit od předešlých. Alfou a omegou jsou podle Sivka kvalitní služby. "Máte-li dostatek zkušenosti a vážíte-li si služeb, které nabízíte klientům, to znamená nebudete prodávat svůj produkt pod cenu jen proto, aby jste poškodili konkurenci, tak byl loňský rok pro každého úspěšný. Nesmíte ovšem podlehnout různým slevomatům," dodává Sivek.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank