06.06.2013

Automobilový byznys

Franchisový koncept autopůjčoven Rentis Car míří k nám. Nově je zapsán v Katalogu franchis.

S franchisovým konceptem půjčovny aut Rentis Car přichází na trh společnost Global Rent a Car. Firma vznikla v roce 2007 v Polsku a aktuálně zde provozuje síť 10 půjčoven. Nabízí pronájem aut nejen pro individuální klienty, ale také vozidla pro firemní klientelu. Pro ČR se firma rozhodla na základě zájmu jejich partnerů vstoupit na trhy mimo Polsko.

rentis toyota auto Foto Global Rent a Car

V Polsku, odkud franchisový koncept Rentis Car přichází, je v provozu 10 autopůjčoven. V zahraničí jich je 60 ve formě franchisy.

"V blízké době bychom chtěli na českém trhu otevřít 3 až 7 franchisových poboček. Vše však bude záležet na situaci na trhu," říká Bartek Janowicz, ředitel Global Rent a Car. Nejdříve chce firma obsadit velká města Praha, Brno a Ostrava. Licenční poplatek na provoz franchisové pobočky Rentis Car se platí měsíčně a vychází na 2000 eur. Franchisant dále platí 10 % z obratu půjčovny. Další náklady, se kterými musí podnikatel počítat, jsou měsíční poplatky za pronájem vozu a operativní náklady na vybavení provozovny. Společnost Global Rent a Car pro každého z franchisantů zajistí automobily do vozového parku, zákaznický servis, know-how a marketingovou podporu.

Na polském trhu se společnosti daří stále růst. Ročně se její obrat zvyšuje o 20 až 30 %. Za cíl si Global Rent a Car dala dostat se v Polsku do první čtyřky firem nabízejících pronájem automobilů. I proto v ČR hledá především franchisanty, kteří mají obchodního ducha a podnikatelské schopnosti, aby rozvíjel stejně silně firmu i v zahraničí. Samozřejmostí je dostatek kapitálu pro rozjetí byznysu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank