04.02.2014

Pohodlí pro pacienty

Soukromá přepravní služba Novodobá sanitka začala loni nabízet franchisové licence. Koncem ledna už provozovala přes 20 franchis.

Staří a nemohoucí lidé, kteří často navštěvují nemocniční zařízení, si nemohou dovolit odvoz z domu taxíkem či si zavolat sanitku přímo z nemocnice. Na trhu vznikly společnosti zabývající se soukromou přepravou osob a jednou z nich je i Novodobá sanitka, která od loňského roku začala nabízet i franchisové licence. „Franchising jsem si vybrala jako dobrý způsob podnikání, který podnikateli přináší možnosti, jak se prosadit na trhu a vytvořit fungující síť poboček,“ tvrdí majitelka firmy Novodobá sanitka Romana Tvarůžková.

Novodobá sanitka Logo big Foto Tvarůžková

Už 21 franchisových poboček Novodobé sanitky obsluhují nejen pacienty, ale také seniory či handicapované lidi. Společnost by ráda uspěla i za hranicemi.

A že udělala dobře, ukazuje i vysoký zájem o franchisovou licenci Novodobé sanitky. Do konce ledna už síť čítala 23 jednotek. Podnikatelé, kteří by rádi řídili svou vlastní Novodobou sanitku, za licenci zaplatí 100 tisíc korun. Měsíční franchisový poplatek činí 1500 až 3000 korun. „Našim franchisantům nabízíme mimo veškeré podpory i územní exkluzivitu,“ dodává Romana Tvarůžková. Soukromá přepravní služba Novodobá sanitka se prezentuje vůči nemocnicím jako doplňková služba, kterou pacienti využijí, pokud nemají nárok na sanitní přepravu hrazenou pojišťovnou.

Pro velký úspěch by společnost ráda pronikla i do okolních států, nyní se snaží prosadit na Slovensku a Polsku. „V současné době hledáme na obou trzích vhodné master-franchisanty, kteří by značku Novodobá sanitka rozšířili do všech oblastí,“ popisuje plány Romana Tvarůžková s tím, že master-franchisant bude mít volnou ruku, jak koncept vyvíjet. Nejlepší by však bylo otevřít první pobočky ve velkých městech.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank