18.02.2014

Licence na jakost

Na zlepšení kvality potravin se soustředí značka Certified E-friendly Food. Nově se dostala do Rumunska, kde našla master-franchisanta.

Potraviny se značkou CEFF (Certified E-friendly Food) ukazují, že neobsahují žádné nebezpečné přísady, umělá sladidla či konverzační látky. Centrála firmy Santimona, která licence CEFF zaštiťuje, se nachází v Praze, ale pomocí franchisy se rozvíjí jen v zahraničí. Nově se budou značkou CEFF označovat potraviny v Rumunsku. Zde se na rozvoji bude podílet master-franchisant.

rodina pod slunečníkem Foto CEFF Rumunsko

Rumunsko je čtvrtou zemí, kde mohou lidé zjistit kvalitu potravin i pomocí certifikátů CEFF.

Rumunsko se stalo čtvrtou zemí, kde rozvoj licencí CEFF získal na starost master-franchisant. „První certifikované potraviny se na pultech obchodů objeví do konce prvního čtvrtletí. Do konce roku 2017 bychom rádi obsadili značkou CEFF v 10 zemích,“ řekla pro rumunský portál Franchising.info.ro Ivana Bednářová ze společnosti Santimona. Pomocí franchisy se společnost nachází ještě na Slovensku a Polsku.

Společnost Santimona se zaobírá udělováním licencí CEFF potravinám v komerční síti. O certifikát mohou požádat i samostatní výrobci či distributoři potravin. Projekt CEFF vznikl v tuzemsku před třemi lety. Na zahraničních trzích využívá spolupráci na základě franchisingu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank