27.03.2014

Franchisa s vozy

Na tuzemský trh míří franchisová síť autopůjčoven Rentis. V březnu otevře první pobočku.

Franchisové koncepty, které expandují na zahraniční trh, mají ztíženou pozici v tom, že vyvolávají větší nedůvěru než domácí. Proto musí vynaložit větší úsilí, aby se na trh dostali. Franchisový systém autopůjčoven Rentis, který má původ v Polsku, se loni rozhodl vstoupit na tuzemský trh a houževnatě nepolevoval v hledání franchisového partnera. Úspěch se dostavil.

rentis toyota auto Foto Global Rent a Car

Společnost Rentis v Polsku provozuje 54 franchisových míst nabízejících auta k půjčení.

Letos společnost Rentis začne s podnikáním v Česku naostro. „Našli jsme franchisového partnera a během dubna by se měla otevřít první pobočka Rentis na českém trhu. Konkrétní zatím být nechci. Mimo to jednáme s dalšími potenciálními kandidáty o franchisovou licenci,“ říká jednatel společnosti Rentis Bartosz Janowicz. Během tří let by firma chtěla ustálit svůj vozový park na 150 až 200 vozidel a dosáhnout obratu v hodnotě 2 miliony eur.

A Česko nebude jedinou zemí, kam společnost Rentis expanduje. Dalším státem, který se může těšit na autopůjčovny, se stane Slovensko. „Tam očekáváme, že otevřeme obchodní místo během 2 až 4 měsíců, dolaďujeme podmínky s partnerem,“ dodává Bartosz Janowicz. Firma prošla změny, v Polsku fungovala loni ještě jako Global Rent a car, ale během roku se rebrandovala na Rentis. Tento název tak používá nejen na zahraničních trzích, ale i domácím.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank