30.07.2014

Kupředu k franchise

Franchising chce více podpořit v případě České pošty její ředitel Martin Elkán. Franchisových poboček by mohlo být až 200.

Státní podnik Česká pošta obhospodařuje po celém území Česka více než 3100 poboček, což s sebou přináší vysoké náklady na provoz. Proto se rozhodla, že využije i franchisových míst, které by jí ušetřily náklady. Bohužel v nich zatím zaostává, v provozu franchis Pošta Partner je u nás jen 49. To by se však mělo změnit.

posta_pobocka

Česká pošta ve své síti provozuje 49 franchisových míst Pošta Partner. Bude jich více?

Generální ředitel České pošty Martin Elkán v pořadu Václava Moravce uvedl, že počet franchisových poboček by mohl dosáhnout až 200. "Potenciál vidím v malých obchodech, které mají otevřeno i odpoledne, když jdou lidi z práce. V Česku ale lidé v menších obcích zřízení franchisového místa odmítají," komentuje Martin Elkán situaci s tím, že problém je zatím ve fázi debat, ale sám věří, že se vhodná cesta najde. Současné pobočky České pošty rušit Martin Elkán nechce.

V zahraničí je model franchisových pošt úspěšný, například v Německu jsou všechny pobočky provozovány na základě franchisy. Česká republika se může pochlubit nejhustší sítí pošt, je jich přes 3100. Loni vykázala tržby přes 19,5 miliardy korun a zisk před zdaněním 305 milionů korun. Velké kontroverze nicméně vyvolává doplňkový prodej, který na některých poštách funguje.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank