12.08.2014

Na sucho i za hranice

Franchisový koncept iDry obsazuje Česko. Pokračuje taky s přípravami expanze za hranice.

Očista aut pomocí suchého mytí si získává stále více zákazníků. Franchisový koncept iDry, který nabízí master-franchisové licence pro jednotlivé kraje, už obsadil téměř celou republiku. V první polovině roku uzavřela společnost smlouvy na pokrytí Karlovarského a Ústeckého kraje. Teď se chce soustředit na rozvoj mini franchis do větších okresů.

iDry myti auta

Franchisový koncept iDry působí v Praze, ve Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Českobudějovickém, Olomouckém, Moravskoslezském kraji, Karlovarském a Ústeckém kraji.

Během letošního roku společnost iDry prodala mini franchisu například do Břeclavi. A daří se jí i získávat více klientů, kterým se stará o jejich vozový park. „Mimo rozšiřování našeho pokrytí jsme uzavřeli dvouletý kontrakt se společností Business Lease, která naši službu zakomponovala do své nabídky služeb pro všechny své klienty,“ přibližuje úspěchy majitel franchisového konceptu Petr Šméral.

Expanze na východ

Na Slovensku se rozvoj iDry moc rychle nerozjížděl. „Provedli jsme zde reorganizaci ve vedení a přijmutí nových lidí. Podařilo se nám podepsat několik důležitých kontraktů a uzavřeli jsme zajímavou spolupráci s investiční společností,“ komentuje situaci Petr Šméral. Plánem je vybudovat franchisovému konceptu iDry stejnou pozici jako má na českém trhu.

Revolučního konceptu iDry, který při mytí aut či jiných vozidel využívá jen minimum vody, si všimli i za hranicemi. Už teď firma připravuje vstup na polský trh a není jediný. „Zde pokračují přípravy a doufáme, že je brzy dokončíme a přejdeme do plného provozu. Kromě Polska připravujeme ještě Maďarsko a Rumunsko, kam nás doporučili naši klienti,“ říká Petr Šméral s tím, že by firma ráda chtěla být plně funkční do příštího léta ve všech státech. Expanzi plánuje iDry s agenturou Czech Trade.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank