18.08.2014

Rychlé vyprání

Na tuzemském trhu hodlá uspět franchisový koncept samoobslužných prádelen QuickWash, který přináší společnost Primus.

Společnost Primus je dlouholetým výrobcem prádelenské techniky a její výrobky nacházejí uplatnění v hotelích, nemocnicích či průmyslových prádelnách po celém světě. Do toho zprovoznila první samoobslužnou prádelnu QuickWash v Ostravě a ráda by je rozšířila po celé republice. Firma Primus chce pro expanzi využít franchisingu.

žena vytahuje prádlo z pračky Foto Primus

Zatím první samoobslužná prádelna funguje v Ostravě. Společnost Primus, která vyrábí prádelenskou techniku, chce síť rozšířit po celé ČR.

Samoobslužné prádelny se velmi dobře uplatnily ve Spojených státech a v západní Evropě. Společnost vidí potenciál i v Česku. „Dlouho jsme se v Primusu snažili, jako firma, která průmyslovou techniku vyrábí, nabídnout tento koncept potenciálním investorům v České republice, ale nikdo z podnikatelů se této myšlenky výrazněji neujal. Tak jsme jim chtěli dodat odvahu, že to jde a rozhodli jsme se vybudovat pilotní projekt QuickWash v Ostravě,“ dodává obchodní ředitel Primus Tomáš Drga.

Potenciál pro otevření pobočky vidí Primus kromě Prahy, Brna a Ostravy v každém větším městě. „V počátku, než si veřejnost na tuto novou službu zvykne, bych řekl, že ideální je spádová oblast s 50 tisíci obyvateli. V budoucnu se s největší pravděpodobností bude počet obyvatel na jednu samoobslužnou prádelnu zmenšovat,“ říká Tomáš Drga. Společnost se zaměřuje nejdříve na rozvoj v Česku a na Slovensku, franchisový koncept by ale ráda rozšířila i v Polsku, Maďarsku či Rakousku.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank