22.08.2014

Finanční franchisa

Master-franchisanta hodlá do konce roku najít franchisový koncept Exchange. Zaměřuje se na oblast finančního a pojišťovacího poradenství.

Poradenství v oblasti pojišťovnictví a financí se potýká se skepticismem u klientů. I přes tuto pověst u finančních poradců se společnost Onebiz Group rozhodla přinést na tuzemský trh franchisový koncept Exchange, který si klade za cíl nabízet pro klienta nejoptimálnější řešení u finančních produktů. Letos by firma NBB, která franchisový koncept Exchange u nás zastupuje, ráda našla master-franchisového partnera.

exchange pobocka Foto Exchange

Franchisový koncept Exchange je součástí portfolia skupiny Onebiz Group, která působí už ve 30 zemích světa. Na českém trhu ji zastupuje společnost NBB.

Možná by se mohlo zdát, že finanční trh v Česku je nasycen a není zde místo pro další subjekty. To ale firma NBB odmítá. „Společnost Exchange si provedla vlastní analýzu trhu, z které ji vychází několik důležitých faktů a výchozí strategie pro vstup na trh. Díky své mezinárodní působnosti je Exchange schopna na český trh přinést nové finanční a pojišťovací produkty. Na tom také bude stavět svou strategii vstupu na český trh a rozvoji své značky na tomto trhu,“ upozorňuje Richard Skyva, vedoucí partner NBB v České republice.

Základ je v odlišnosti

Bojovat chce také Exchange i proti špatným finančním poradcům. „Ve většině případů finanční poradci v České republice nepůsobí jako poradci, ale spíše jako prodejci určitých finančních nebo pojišťovacích produktů. V tom se Exchange odlišuje,“ varuje Richard Skyva. Franchisový koncept Exchange dokázal, že s jeho službami jsou klienti spokojeni. Jeho poradci radí klientů například v Portugalsku, Macau, Brazílii či Švýcarsku.

Master-franchisant by měl mít podnikatelského ducha, kterého by dokázal přinést do podnikání pod značkou Exchange. Mimo znalosti v oblasti pojišťovnictví a financí by měl disponovat i znalostí angličtiny. „U jednoho slibného kandidáta jsme narazili na neznalost angličtiny, který je však základním komunikačním prostředkem mezi ním a franchisorem, firmou Onebiz Group,“ upozorňuje Richard Skyva.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank