30.12.2014

Vypraná franšíza

Firma Primus chce naučit lidi prát v samoobslužných prádelnách. Podnikatelský plán hodlá rozšířit pomocí franšízy.

Neobvyklý franšízový koncept samoobslužných prádelen QuickWash představila nedávno společnost Primus, která je dlouholetým výrobcem prádelenské techniky. Zatím jedna pobočka je provozována v Ostravě a pomocí franšíz se firma rozhodla rozšířit prádelny do celého Česka.

žena vytahuje prádlo z pračky Foto Primus

Vlastní pobočku QuickWash provozuje firma Primus v Ostravě. Franšízanty hledá v městech nad 50 tisíc obyvatel.

Samoobslužné prádelny nemají v Česku velké zastoupení, nicméně firma si myslí, že díky jejímu konceptu QuickWash se může trend změnit. „Největší výhodou laundromatu je úspora času. Průmyslové pračky umožňují vyprat prádlo za mnohem kratší dobu než pračka v domácnosti,“ upozorňuje na výhodu obchodní ředitel firmy Primus Tomáš Drga a dodává, že klienti mohou vyprat mnohem více prádla.

Jelikož je koncept u nás poměrně nový, nestačila se na trhu vytvořit konkurence, což může podnikatelům pomoci v začátcích. Firma mimo obvyklé podpory franšízantům chce i marketingově pomoci rozšířit podvědomí o značce QuickWash a výhodách laundromatů. „V současné době máme několik zájemců z různých měst České republiky, například Praha, Brno, Zlín či Ostrava,“ vyjmenovává Tomáš Drga.

Zájemci o franšízovou licenci se musí připravit na počáteční investici ve výši 1,5 milionu korun. Poplatek za licenci QuickWash vyjde na 60 tisíc korun.  „Jsem přesvědčen, že prostor pro otevření samoobslužné prádelny je, kromě Prahy, Brna, Ostravy,  v každém větším městě. V počátku, než si veřejnost na tuto novou službu zvykne, bych řekl, že ideální je spádová oblast s 50 tisíci obyvateli,“ doplňuje Tomáš Drga.

Na franšízovém trhu se uchycují zejména originální nápady, jež si získávají sympatie začínajících podnikatelů, co se chtějí stát franšízanty. Koncept QuickWash tak může uspět i u nás. Ve Francii, Spojených státech, ale i v menší Belgii, jsou už samoobslužné prádelny součástí života lidí. Pomoci v rozvoji může i majitel licence, firma Primus, která má v oblasti prádelní techniky velké zkušenosti. Loni firma zaznamenala obrat ve výši 2 miliard korun. 

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank