12.02.2009

Pošty do obchodů?

Pošta uvažuje o převedení některých svých kamenných poboček na franchisy. Některé z nich by mohly být v maloobchodních řetězcích.

Po tlaku obcí na rušení kamenných poboček pošty, se tato státní firma snaží po odvolání bývalého generálního ředitele najít schůdnější cestu. Jednou z možností jak situaci vyřešit formou „aby se vlk nažral a …“ je přesunutí „kamenných“ pošt do místních prodejen. Podle informací Hospodářských novin tak Česká pošta jedná se třemi řetězci o možném partnerství.

Budou pobočky České pošty také v obchodech?

Franchisa provozuje franchisu

Podle jmen řetězců, o kterých pošta uvažuje jako o partnerských, zřejmě půjde o značky Flop, COOP či Žabku. Vyhrát by měl pouze jeden. Pokud by tak například zvítězila Žabka, měli bychom možnost vidět model „franchisa provozuje franchisu“. Žabka je totiž franchisový systém, který by tak mohl provozovat franchisové pošty. O převedení kamenných pošt na franchisy totiž vedení firmy uvažuje.

Největší šance má asi COOP

Přestože se Žabka i Flop podnikatele Pavla Flosmana plánují rychlý rozvoj, který by měl končit na více než stovce provozoven, na COOP to nestačí. Družstvo, které bylo před časem součástí České asociace franchisingu, má totiž v současnosti nejhustší síť prodejen, celkem až 3000. Družstevní prodejny fungují ve čtvrtině obcí, ve kterých chce pošta zrušit pobočky.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank