12.11.2015

Do všech koutů

Transformace České pošty pokračuje. Pošta Partner funguje v dalších nových obcích.

Plán České pošty na převedení většiny jejích poboček do projektu Pošta Partner, je již známá věc. Moc se však nemluví o tom, že proces změny provozovatelů pošt většinou v malých městech či vesnicích je již v plném proudu. Například jen v listopadu začaly na Olomoucku v rámci zmíněného projektu fungovat hned čtyři nové pobočky Pošta Partner, a to v Křenovicích u Kojetína, v Polomi na Přerovsku, Písařově na Šumpersku a v Horní Loděnici u Šternberka.

Česká pošta Horní Loděnice, starosta a zaměstnankyně pošty Foto Česká pošta

Místní naleznou Poštu partner v prostorách, kde dříve sídlila Česká pošta a to v budově obecního úřadu. Se zařizováním interiéru proto nebylo příliš práce. O pobočku se stará bývalá zaměstnankyně České pošty Petra Fryšarová.

V poslední jmenované obci, ve které žije 350 obyvatel, se provozování pobočku ujala sama obec. „Chtěli jsme, aby poštu nadále provozovala obec a zůstaly tak zachovány všechny dosavadní služby. Zároveň jsme chtěli některé služby rozšířit,“ vysvětluje starosta Horní Loděnice Gustav Repaň s tím, že v případě, že by poštu provozoval soukromník, jistota zachování služeb by zmizela.

Rozhodnutí ujmout se pobočky pošty nebylo nijak unáhlené. Starosta Horní Loděnice k němu přistupoval s rozvahou. „Několik obcí, kde už Pošta partner funguje, jsem obvolal, abych zjistil jejich zkušenosti. Se zásadními problémy jsem se nesetkal, a proto jsme se rozhodli, že se do projektu zapojíme,“ říká starosta Repaň.

Česká pošta počítá do konce roku 2025 s převedením zhruba 2500 poboček na smluvní partnery. Zbylých zhruba 700 pošt má dle plánu zůstat páteřní sítí České pošty.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank