29.12.2015

Pošta v Konzumu

Okres Ústí nad Orlicí se může pochlubit již 14. pobočkou Pošta Partner.

Na začátku prosince začala nová partnerská poštovní přepážka fungovat v obci Nekoř, která má bezmála 900 obyvatel. V tomto případě jde o výsledek spolupráce tří stran, a to obce, České pošty a místního prodejce potravin. Obec poskytla finanční příspěvek na stavební rekonstrukci původní prodejny potravin. Konzum vybavil obchod zcela novým zařízením supermarketového typu a zajistil personální obsazení. Česká pošta pak poskytla franšízovou licenci Pošta Partner včetně nové moderní přepážky a technického vybavení.

Pošta Partner v Nekoři Foto Česká pošta

Do konce letošního roku by chtěla mít Česká pošta podepsáno zhruba sto smluv na provozování poboček v celé České republice.

Ke spolupráci s obchodním družstvem Konzum Ústí nad Orlicí vedl naši obec jediný hlavní cíl – zachování poštovních služeb pro obyvatele obce Nekoř, a to minimálně v rozsahu, v jakém byly poskytovány doposud. To se zcela podařilo,“ uvedl Jiří Pomikálek, starosta obce Nekoř. Vše šlo realizovat jen za předpokladu celkové rekonstrukce prodejny, na kterou obec poskytla finanční příspěvek. „Bonusem pro občany je výrazně širší nabídka sortimentu potravin a delší otevírací doba přepážky pošty, včetně možnosti vyzvednout si zásilku v sobotu nebo v neděli dopoledne,“ dodal starosta obce.

V současné době má Česká republika na jedné straně jednu z nejhustších poštovních sítí v Evropě, na straně druhé má z evropských zemí nejnižší podíl poboček provozovaných smluvními partnery. V roce 2008 proto představila projekt Pošta Partner, který o rok později začala realizovat. Pošty Partner jsou dle vyhlášky Českého telekomunikačního úřadu plnohodnotné provozovny České pošty, protože občanům poskytují základní poštovní služby a zachovávají vysokou dostupnost pošt.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank