13.05.2009

Temposervis chystá expanzi

Síť autoopraven Temposervis připravuje významnou expanzi po celém Česku.

V současné době má společnost, která vlastní i franchisový koncept, šest vlastních provozoven. Zároveň je součástí sítě 22 partnerských servisů, především na Moravě. Společnost však připravuje další expanzi, a to zhruba 14 nových provozoven. Uvedla to firma na svých internetových stránkách s tím, že první pobočku bude mít také v Praze.

Vstupní poplatek do systému Temposervis je do 110.000. Celková investice je mezi dvěma až 25 miliony korun

S čistým franchisingem jedna provozovna

Temposervis v Česku působí od roku 2001 a má zatím v Česku šest provozoven, z toho jednu založenou na franchisingu. Na čistém franchisingu je založena pobočka v Českých Budějovicích. Další provozovny jsou založeny na principu partnerství.

Inspirace v zahraničí

Koncepce systému vznikla v roce 2000 a inspirovaná je zahraničím, kde působí řetězce jako Speedy či Midas. Temposervis poskytuje franchisovou licenci na šest až 12 let. Koncept zahrnuje tři typy provozoven podle velikosti a rozsahu poskytovaných služeb. Zajímá se o města nad 30.000 obyvatel. Vstupní poplatek za licenci je 40 – 110 tisíc korun. Je však potřeba počítat s celkovou investicí dva až 25 milionů korun. Pravidelné platby, které zahrnují i marketingový poplatek, se pohybují od dvou do čtyř procent z obratu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank