16.03.2017

Zdravé menu ochutnávají Němci

Franšízy Fitness food menu měly letos expandovat do Polska, dříve uspěly díky vstřícnějším zákonům v Německu a Maďarsku.

Filozofií značky Fitness food menu je přání poskytovat lidem komplexní způsob stravování s profesionálními službami, kdy hlavním cílem není jen redukce váhy, ale i správný způsob stravování za pomoci zdravých a nechemicky ošetřených surovin. Během 7 let fungování koncept otevřel více než 60 českých poboček, dalších 11 jich provozuje Fitness food menu na Slovensku, jednu pobočku má také ve Vídni.

FFmenu krabicky Foto Volf

Speciálně nutričně vyvážené 5-ti chodové menu je ve výrobnách balené do potravinářského obalu, a firma jej v určeném čase dopraví svým zákazníkům až domů.

Letos měl majitel licence v plánu expanzi do Polska, dříve se ale podařilo najít vhodného franšízanta v Německu. "Plánovaná expanze do Polska se zatím nepodařila kvůli tamní legislativě. Poláci mají zcela odlišné zákony týkající se výroby jídla a stravování než my," vysvětluje majitel franšízové společnosti Tomáš Volf. S tím, že naopak překvapivě hladce proběhla jednání ohledně otevření pobočky v Německu.

Přeshraniční prodej startuje expanzi

"Pro nás byl dosavadní neúspěch v Polsku více než vyvážený zájmem z Německa, a také Maďarska," říká Volf. Překvapením pro něho bylo obzvláště Německo, které má prý vstřícnější zákony pro potravinářské výrobce, než zmiňované Polsko. Ani tam se ale firma svých plánů nevzdává, v tuto chvíli jsou jednání s vybraným masterfranšízantem ve fázi před podpisem smluv, byť se podle Volfa mírně protahují, a těžko odhadovat, jak dlouho ještě potrvají. Franšízanti se v případě Německa i Maďarska značce přihlásili sami, v Německu bylo uchazečů o licenci několik.

Přeshraniční prodej řeší Fitness food menu i kvůli zákonům jakýmsi mostem, doplňuje Tomáš Volf. U hranic s příslušnou zemí nejprve vybuduje výrobní místo, například v Komárně. Přes hranice pak jídlo distribuuje do okolí Budapešti. Díky vstřícnosti německých úřadů nebylo nic podobného nutné opět v Německu. Pobočka a výrobna v Cvikově zásobuje zdravými pokrmy své nejbližší okolí. "Zatím v Německu opatrně zjišťujeme situaci a možnosti. Naše tamní působení už nelze nazvat zkušebním provozem, nicméně žádné velké investice v oblasti v tuto chvíli nepřicházejí zatím v úvahu," doplňuje Volf.

I u nás stále platí možnost podnikat se značkou Fitness food menu, licenční poplatek činí 150 až 200 tisíc korun. Kandidát musí splnit podmínky smlouvy, která upravuje mimo jiné i legislativní, právní a hygienická pravidla, kde se při podpisu franšízant zavazuje k jejich plnění, a tím i podřízení se podmínkám nastaveným franšízorem (např. zachování nastavených receptur). Více informací naleznete v katalogu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank