10.05.2017

Bez vody a bez nákladů

Franšízy originálního mytí automobilů bez vody No-H2O u nás působí již přes rok. Populární jsou nyní mobilní myčky s nízkou investicí.

Takřka nulové zařizování na úřadech, možnost vybrat si mobilní verzi konceptu, která nevyžaduje náročnou vstupní investici, kompletní školení, unikátní patentované čisticí přípravky. To jsou pouze některé výhody spolupráce se značkou No-H2O. Koncept biologicky šetrných myček automobilů vymyslel v roce 2007 v Irsku atumobilový závodník Emmet O’Brien. V roce 2015 vznikla distribuce pro Českou republiku a o rok později byla prodána česká master franšíza.

NOH2O obrazek auto Foto NO-H2O

Unikátní technologie myček No-H2O šetří vodu, produkty určené k čištění vozidel jsou snadno biologicky odbouratelné. Neobsahují rozpouštědla ani kyseliny, a tím se významně odlišují od konkurence.

Loni v létě společnost No-H2O spustila první flotily mobilního mytí, takže si zákazníci mohou služby objednat až domů. Zatím je pokryto celé území Prahy. Současně společnost zahájila provoz první mobilní aplikace na mobilní mytí automobilů v zemi. Franšízanti konceptu mají v průměru měsíční příjem kolem 30 tisíc korun. Příjem mají jak ze služeb, tak z prodeje mycích prostředků a dalších produktů i skrze e-shop.

Z Prahy i do krajských měst

Pražská společnost No-H2O nabízí tři možnosti spolupráce. Stacionární myčka je vhodná pro garážové domy, byznysová a kancelářská centra, obchodní centra, a je určená pro celoroční provoz. Sezónní myčka se hodí ideálně pro venkovní umístění, její výhodou je v případě potřeby jednoduché přemístění. Aktuálně nejpopulárnější mobilní verze myčky umožňuje služby provozovat doma u zákazníků, a vyžaduje opět celoroční obluhu a provoz.

Náklady na pobočku se podle zástupce konceptu Radka Řechky liší podle zvoleného typu provozovny. V případě stacionární myčky jde o částku asi 250 tisíc korun bez DPH, obsahuje ale i potřebný materiál na 1. měsíc provozu. Varianta mobilního mytí stojí okolo 145 tisíc korun. Nezahrnuje přitom dopravní prostředek, který je možné získat prostřednictvím centrály na operativní leasing. Podle Řechky by se koncept měl postupem času objevit také v krajských i menších městech.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank