07.08.2017

Rychlé čištění, rychlý úspěch

Francouzský koncept 5àSec má v ČR na 40 vlastních provozoven, a aktuálně hledá zájemce o licenci na franšízové čistírny po celé zemi.

Podnikat s ohledem na přírodu mohou zájemci o franšízy původem francouzské společnosti 5àSeck, která podporuje ekologicky šetrné alternativy čištění prádla. 5àSec působí na mezinárodním trhu již 40 let, v České republice má v tuto chvíli 43 vlastních provozoven, a aktuálně hledá zájemce o licenci na franšízové čistírny po celé zemi. Ziskovost poboček 5àSec závidí na mnoha faktorech, například na umístění čistírny, struktuře financování investic ,a především na angažovanosti a dovedností franšízanta.

5áSec_obrázek_provozovna

Koncept působí v České republice od roku 2001 a svým zaměřením cílí zejména na velká nákupní centra

Vedení firmy proto hledá "podnikavé, kreativní lidi, kteří se dokáží aktivně zapojit do práce, přemýšlejí pozitivně o své budoucnosti, jsou otevřeni novým technologiím; lidi, jež by chtěli používat zavedený podnikatelský model a působit v rámci velké organizační struktury". Franšízant francouzské značky by měl být podnikavý a zaměřený na úspěch, vytrvalý a plně zapojený do provozování čistírny, měl by umět řídit tým a být připraven na absolvování školení a investici nezbytných finančních prostředků.

V Praze a Brně už jen na výjimečných místech

Minimální výše investice do franšízy 5àSec je kolem 2 500 000 korun, z toho licenční poplatek činí asi 400 tisíc. Nové pobočky mohou být financovány z vlastních zdrojů, nebo za účasti banky či leasingových fondů. Franšízanti by měli platit centrále měsíční paušální poplatky ve výši 9 % z obratu. Koncept se podle jednatelkay společnosti IDEÁL ČESKÁ s.r.o. Markéty Beaujardové hodí ideálně do velkých měst.

"Hledáme zájemce o franšízy ve městech kolem 50 tisíc obyvatel a více. Mnoho lidí se nám hlásí s představou, že si franšízovou čistírnu 5àSec otevře někde na malinkém městečku či rovnou na vesnici, tam by se čistírna ale nejspíš vlbec neuživila," říká Beaujardová s tím, že naopak největší města jako Praha a Brno jsou už spíše obsazená. "Nebráníme se ale novým franšízám ani tam, muselo by se však jednat například o výjimečné místo," dodává.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank