22.09.2009

Ve světě je již 50 nových Yves Rocher

Yves Rocher mění své obchody ve světě i v Česku. Na toto téma hovořil portál FranchisingINFO.cz s šéfkou francouzského kosmetického gigantu v Česku Alenou Záhorskou.

Jaký je posun v novém konceptu obchodů?
Nová identita značky je součástí dlouhodobého plánu naší společnosti. Nový koncept obchodu, stejně jako nové logo, efektivněji komunikuje historické kořeny naší značky a její hodnoty. Chceme například zdůraznit originalitu naší značky, tedy to, že jsme francouzská kosmetická značka a stále rodinná firma či že plníme přísné ekologické standardy a závazky.

Co by tato změna měla přinést majitelům obchodů?
Cíle jsou pro naše obchody stejné jako pro obchody ve franchise. Hlavním cílem konceptu Ateliéru Rostlinné kosmetiky je lepší komunikace hodnot značky a jejích historických kořenů.

Týká se změna všech stávajících obchodů, nebo pouze vybraných?
V současné době jsou otevřeny dva obchody v novém konceptu v Praze. Letos budeme otevírat další tři zcela nové obchody v novém konceptu, v říjnu v Brně v Olympii, v listopadu ve Fóru Ústí nad Labem a ve Futuru v Kolíně. Stávající obchody budou postupně rekonstruovány a měněny. Vše bude ale probíhat v závislosti na perspektivě nájemních smluv u jednotlivých obchodů. Ve světě je v současné době otevřeno 50 obchodů v novém konceptu Ateliéru Rostlinné kosmetiky.

Jak velká je investice do změny a kdy by měla být změna ukončena?
Náklady na změnu identity značky jsou obrovské. Jsou v nich zahrnuty ty nejmenší náklady spojené se změnou loga, až po ty větší investované do rekonstrukce obchodů. Investice jsou ale dle dlouhodobého plánu rozloženy na delší časové období.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank