15.07.2011

Exim Tours v zisku

Jedna z největší cestovních kanceláří na českém trhu provozuje 50 vlastních a 18 franchisových poboček.

Cestovní kancelář s průměrným počtem 254 zaměstnanců v uplynulém roce zajistila leteckou dovolenou 263 tisícům klientů na jih Evropy, do Středomoří a během zimní sezony do Egypta a dalších exotických destinací. Vlastní síť 50 poboček po celé republice, kterou doplňuje 18 franchisovými a dalšími 2 000 provizorními prodejci.

Byznys 2 ženy s PC

Exim Tours provozuje dceřiné cestovní kanceláře na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rumunsku a chystá další expanzi. V branži se jedná o největší středoevropské uskupení s obratem přes 8 mld. Kč.

Společnost loni změnila leteckého přepravce, přešla od společnosti ČSA k firmě Travel Service. „Obě společnosti jsou profesionální. Nebyla to otázka cenová ani kvality služeb, ale pouze záležitost portfolia a dosahu požadovaných destinací,“ vysvětlil generální ředitel a předseda představenstva Ferid Nasr.

Cestovní kancelář dosáhla v roce 2010 celkových tržeb téměř 3,5 mld. korun. Zaostala tak zhruba o 100 milionů za výsledkem z roku 2009. Zisk po zdanění však meziročně stoupl ze 134 na 141 milionů korun. Vlastní kapitál ke konci loňského roku činil 566 milionů korun.

Pokles v branži totiž obecně vedl ke snížení marží a zhoršení provozních výsledků. Provozní výsledek hospodaření Exim Tours loni poklesl na 60 mil. Kč ze 123 mil. Kč dosažených v roce 2009. Finanční výnosy z nerozděleného zisku však dokázaly výpadek vykompenzovat.

Pro bližší informace kontaktujte redakci FranchisingINFO.cz.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank