03.10.2010

Zahraniční společnosti mají opět chuť otevírat obchody v ČR

Většina značkových obchodů funguje na principu franšízy.

Ministerstva hodlají propustit 6 000 zaměstnanců, kteří se budou muset o sebe nějak postarat. Řada z nich skončí soukromé sféře, jiní začnou vlastní podnikání. Průzkumy ve Francii ukazují, že 70% všech franšízantů začínajících vlastní podnikání pod cizí značkou jsou bývalí zaměstnanci, kteří si pořizují provozovny z odstupného.

Zdjęcie punktu systemu Howards Storage World

Do České republiky chce vstoupit také australský systém Howards Storage World

Jak to bude u nás, ukáže čas. Franchising jako podnikání se zárukou, vyzkoušené s jasným konceptem a marketingem na svoji slávu v České republice teprve čeká, i když již nyní je známé, že je zde přes 200 franšízových příležitosti.

V Čechách letos přibude rekordně malá plocha nových obchodů. Bude to pouhých 117 tisíc m2. Z velkých projektů se otevře pouze Galerie Harfa v Praze, uvedlo aktualne.cz.

Přesto se, podle průzkumu realitní poradenské společnosti DTZ, obchodníkům navrací důvěra v český trh. Proto do Česka míří nové značky, jako je například španělský módní dům Desigual, německý výrobce módy Ulla Popken nebo italská módní společnost Carpisa.

Nové prodejny začínají otevírat i zavedené značky

V České republice také stále hledá franšízové či masterfranšízové partnery několik franšízových konceptů - například italská móda Persona, outlet Brand New Products, kosmetika Nicole, The Cheesecake shop a další. „Obrací se na nás další obchodní koncepty ze zahraničí. Dle všeho se obchodníkům pomalu vrací důvěra v český trh, jakkoliv jsou velice obezřetní při výběru místa pronájmu," shrnuje Lenka Dvořáková z DTZ.

Také řada již zastoupených značek opět letos obnovila expanzi. Například jde o Lindex, New Yorker, Takko Fashion, Gant, KIK, Deichmann, CCC, Cocodrillo, Naturhouse, dm drogerie, Rossmann, KIKA, IKEA, Sconto, Siko Koupelny, Komfort, Palace Cinemas, Baumax, Bauhaus, Expert Electro, Tesco, Kaufland, Žabka.

Franchising je příležitost pro schopné a spolehlivé zaměstnance, ze kterých se mohou stát spokojení majitelé vlastních provozoven. Nejaktuálnější informace o franchisingu najdete denně na Franchisinginfo.cz

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0
Zahraniční společnosti mají opět chuť otevírat obchody v ČR

K tomuto článku není zatím komentář. Váš bude první.

Fórum 142 téma, 276 komentáře, 105 uživatelů

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank