06.03.2012

Portál slaví první stovku!

Na českém trhu působí na 170 franchisových sítí. A rovná stovka z nich hledá franchisanty za pomoci portálu FranchisingINFO.

Portál FranchisingINFO.cz funguje už více než tři roky. Během této doby se stal nejrespektovanějším internetovým médiem, který se zabývá podporou franchisingu v České republice. Podle Katalogu franchis, který shromažďuje informace o stovce konceptů, patří 56 z nich do sektoru Služby a zbylých 44 do odvětví Obchod.

provozovna, lide, bar

Jubilejním 100. klientem portálu FranchisingINFO.cz je gastronomický koncept Fruitisimo.

Provozovatelem portálu je mezinárodní konzultační společnost PROFIT system franchise services, která nedávno vydala také již druhou ucelenou zprávu o českém franchisingu Franchising Report 2011. Tu si lze nyní objednat online v sekci Vydavatelství. Z tohoto Reportu mimo jiné vyplývá, že loňský rok byl nejúspěšnějším rokem v historii českého franchisingu. Do konce října 2011 bylo v Česku 168 franchisových značek. "To je o 18 značek více než v roce předchozím. Vzrostl také počet franchisových poboček. V rámci průzkumu jsme jich napočítali 4366, to je o 25,6 procenta více než v roce 2010," dodává Lenka Nováková z portálu FranchisingINFO.cz.

PROFIT system® provozuje vedle českého portálu také portál v Polsku Franchchising.pl a Franchising.ua na Ukrajině. V nejbližší době chystá zprovoznění portálů v Maďarsku a Rumunsku.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank