18.05.2012

Video o franchisingu

Slovenská Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania zveřejnila reportáž o franchisingu. Shlédnout ji lze i na Youtube.

Franchising je moderní forma podnikání, která je ve světě velmi úspěšná. Podpořit tento druh podnikání na Slovensku se rozhodla Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania natočením propagačního videa. Většina materiálu pro tuto reportáž byla pořízena na březnovém veletrhu Franchise Meeting Point v Brně, jehož se zúčastnily desítky vystavovatelů a skoro dva tisíce návštěvníků.

profit system_stanglova_bohm_bvv

Brněnského veletrhu se zúčastnili i představitelé poradenské společnosti PROFIT system (zleva Barbora Štanglová a Jiří Böhm).

Situace na Slovensku je oproti českému trhu odlišná. Na Slovensku se totiž franchising střetává zatím s nedůvěrou. A to i přesto, že je to relativně jednoduchá forma distribuce produktů a podnikání a je vhodná i pro začínající podnikatele. Zájemce o franchisovou licenci nemusí nic vymýšlet, naopak se může opřít o zkušenosti renomovaných značek. Jedním z problémů slovenského franchisingu je například neexistence jeho právní úpravy.

Český franchising své postavení rok od roku posiluje. Letos by podle odhadů odborníků ze společnosti PROFIT system mělo na tuzemském trhu provozovat franchisové pobočky 200 konceptů. Nejvíc se v současnosti daří firmám z odvětví Krása a fitness, Oděvy a obuv a Potraviny. Pro zájemce o získání uceleného přehledu o vývoji franchsingu v České republice, je připravená druhá ucelená zpráva Franchising Report Česká republika 2011, kterou vydal PROFIT system.

Celé video je ke zhlédnutí zde.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank