13.12.2012

Městem pro byznys je Přelouč

Město v Pardubickém kraji je dle průzkumu k podnikatelům nejpřívětivější.

Dostupnost pracovní síly, pozemků a prostor pro podnikání a vzdálenost k dálnici. To jsou hlavní důvody, proč se podnikatelsky nejpřívětivějším městem nejen Pardubického kraje, ale celé České republiky stala v roce 2012 Přelouč. „V Přelouči je základem podnikatelského potenciálu dobrá ekonomická kondice radnice. To nás nutí být co nejefektivnější a účelně vynakládat naše prostředky. Například u veřejných zakázek máme co nejtransparentnější pravidla,“ říká starostka Přelouče Irena Burešová.

business team profit

Výzkum Město pro byznys již pátým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky.

Druhé místo v rámci srovnávacího výzkumu Město pro byznys patří Humpolci, který tímto výsledkem potvrdil svou pozici z loňského ročníku. Jeho specifikem je umístění ve středu dálnice D1 mezi Prahou a Brnem. Poloha Humpolce jej tak předurčila být jedním ze silničních a logistických uzlů České republiky.

Na třetí příčce pak skončila Dobruška, která, ačkoli je jedním z nejmenších hodnocených měst, se může pochlubit zajímavými zaměstnavateli. Vysoké hodnocení v oblasti podnikatelského prostředí městu přinesla právě spokojenost místních podnikatelů. Podle průzkumu jsou velmi spokojení s kupní silou spotřebitelů a jedni z nejspokojenějších i s rozsahem a kvalitou dodavatelských služeb, s dostupností pozemků a prostorů pro podnikatele i s dostupností pracovní síly.

Obce se ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě 50 kritérií rozdělených do dvou oblastí - podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Každá z nich se na celkovém pořadí podílí padesáti procenty.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank