11.03.2013

ČSOB jde do franchisy

Proniknout do menších měst chce ČSOB. Pomoci ji k tomu má koncept Era partner.

Československá obchodní banka přichází na trh s novým obchodním konceptem Era partner, který bude fungovat na principu franchisingu. Cílem je dostat se více ke klientům i v malých městech, kde je náročné vybudovat velkou pobočku. Konkrétní zájem má o města s počtem obyvatel kolem 10 tisíc. Pilotní projekt chce spustit v prvních 16 městech jako Veselí nad Moravou, Bystřici pod Perštejnem, Kralupech nad Vltavou či Humpolci.

Era pobočka Foto Era

ČSOB se svou značkou Era chce proniknout do menších měst kolem 10 tisíc obyvatel. Pomoci ji k tomu má nový partnerský koncept Era partner.

Era partner bude provozovat pobočku v nájmu banky. Pobočka bude vybavena dle standardů banky. Na ní bude moci Era partner nabízet široké portfolio bankovních produktů. Na místě banka nabídne i vkladový bankomat pro výběr či vklad hotovosti. Potřebná vstupní investice na obchodní místo se bude pohybovat kolem 500 tisíc korun. Banka může půjčit na financování půjčku až ve výši 50 % vstupních výdajů. Partner bude mít v průběhu spolupráce možnost navýšit svůj profit o podíl z výnosu kvalitních produktů.

Na bázi franchisingu už na českém trhu působí od roku 2011 banka UniCredit Bank, která nabízí koncept spojení obchodního místa a partnera (samostatného podnikatele). V rámci pobočkové sítě má ve vlastní režii asi kolem 100 provozoven a asi kolem 38 partnerských obchodních míst.

Pro více informací kontaktujte redakci zde.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank